Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne + Nagel Polska uruchamia nowe linie drobnicowe

 

Firma K+N uruchomiła szereg nowych połączeń drobnicowych pomiędzy Katowicami oraz hubami spedycji drogowej w czeskim Brnie, Wiedniu, Budapeszcie oraz Bratysławie. Nowe linie

zapewniają połączenia pomiędzy najważniejszymi szlakami handlowymi w regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz łączą Europę Północna i Południowo-Wschodnią. Wszystkie auta liniowe wyjeżdżają codziennie, o ustalonych porach, co zapewnia niezawodność połączeń.

Usługi gwarantują dostawy „door to door”, dystrybucje towarów niebezpiecznych z /do każdego kodu pocztowego, oraz możliwość kontroli przepływu towaru on-line, dzięki wielokrotnie nagradzanemu systemowi zarządzania informacja logistyczna (KN Login). Dzięki temu klienci mogą korzystać z nieprzerwanego dostępu do informacji w łańcuchu dostaw, uzyskać dane historyczne oraz sprawozdania i analizy na poziomie przesyłki, opakowania, zlecenia lub

na poziomie jednostki. Ponadto, funkcja podczepiania dokumentów umożliwia klientom przeglądanie dokumentów przewozowych, faktur, list załadunkowych, itp.

(źr. www.kuehne-nagel.com)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.