Dodaj ogłoszenie o pracy


DB Schenker Logistics - w nowym terminalu Segro Logistics Park Gdańsk

Nowy cross-dockingowy terminal DB Schenker Logistics na Pomorzu w Pruszczu rozpoczął obsługę klientów 18 lutego 2013 roku. Obiekt jest położony bezpośrednio przy autostradzie A1, w pobliżu obwodnicy Trójmiasta, na terenie gminy Pruszcz Gdański. Dzięki takiej lokalizacji możliwa będzie konsolidacja kilku tysięcy przesyłek dziennie.
Terminal posiada połączenia z siecią ważnych dróg krajowych, łączących takie miasta jak Gdańsk, Gdynia, Sopot. Dlatego DB Schenker Logistics będzie mógł usprawniać i rozwijać działania biznesowe na terenie Polski oraz Europy.
- Nasz nowy obiekt na Pomorzu będzie bardzo ważnym elementem w logistycznych łańcuchach dostaw obsługiwanych przez DB Schenker Logistics, zarówno w sieci krajowej, jak i międzynarodowej – mówi Janusz Górski, prezes Schenker Sp. z o.o. - Zdecydowaliśmy się zainwestować w tej lokalizacji z jednej strony ze względu na cele biznesowe i doskonalenie obsługi klienta, z drugiej – z powodów ekologicznych i sąsiedzkich – dodaje Janusz Górski.
Dotychczasowy terminal Oddziału mieścił się w Gdyni. Przeniesienie lokalizacji za miasto zmniejszy natężenie ruchu w jego obrębie, co wpisuje się w strategię odpowiedzialności społecznej DB Schenker Logistics.
- Nowe rozwiązanie wpłynie na wzrost bezpieczeństwa przesyłek i jeszcze wyższą jakość obsługi, a także zapewni możliwości rozwoju firmy – mówi Igor Nowaczyk, dyrektor Oddziału Gdynia i gospodarz nowego obiektu. Terminal spełnia nowoczesne standardy. Zbudowany na ponad 3‑hektarowej działce, zajmuje 4,5 tysiąca m² powierzchni magazynowej oraz ok. 800 m² biurowej. Posiada także place manewrowe i parkingi dla ciężarówek oraz drogi wewnętrzne dla usprawnienia ruchu pojazdów. W nowym obiekcie wdrożono proekologiczne rozwiązania zmniejszające pobór wody, a także zapewniające wzrost wydajności energetycznej oraz odzysk ciepła.
Terminalu przeładunkowy DB Schenker znajduje się na terenie SEGRO Logistics Park Gdańsk, który został zlokalizowany w największej strefie inwestycyjnej na Pomorzu, znajdującej się na terenie Gminy Pruszcz Gdański.

 

 

(źr. DB Schenker Logistics)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.