Dodaj ogłoszenie o pracy


Koleje Mazowieckie nie przyłączą się do strajku na kolei

W związku z zapowiadanym na 25 stycznia 2013 r. strajkiem pracowników kolei, Spółka „Koleje Mazowieckie – KM” poinformowała, że pracownicy Kolei Mazowieckich nie przyłączają się do strajku. Spółka jest gotowa do uruchomienia wszystkich połączeń, niemniej jednak istnieje możliwość wystąpienia utrudnień w ruchu pociągów. W przypadku rozpoczęcia akcji strajkowej zostaną podjęte działania:

 

- w godzinach 7:00 – 12:00 będzie obowiązywało wzajemne honorowanie biletów wszystkich przewoźników kolejowych.
- informacje o występujących utrudnieniach będą podawane przez megafony na stacjach i przystankach, a także poprzez dostępny w pociągach system nagłośnienia,
- kasy biletowe oraz kierownicy pociągów będą wydawać podróżnym poświadczenia o opóźnieniu pociągu.

 

Jednocześnie Koleje Mazowieckie oraz Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie poinformowały o porozumieniu odnośnie honorowania biletów Kolei Mazowieckich w środkach transportu miejskiego w aglomeracji warszawskiej podczas zapowiedzianego w dniu jutrzejszym strajku na kolei.

 

W przypadku strajku w dn. 25 stycznia br., podróżni, których pociąg zatrzyma się np. na stacji Otwock lub Pruszków będą mogli na podstawie ważnego biletu Kolei Mazowieckich skorzystać z komunikacji miejskiej uruchamianej przez ZTM w Warszawie.

Szczegółowe informacje będzie można uzyskać także pod numerem całodobowej infolinii pasażerskiej: 22 364 44 44 oraz na www.mazowieckie.com.pl.

(źr. "Koleje Mazowieckie - KM")

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.