Dodaj ogłoszenie o pracy


Prologis na liście 100 charakteryzujących się najbardziej zrównoważonym rozwojem korporacji świata

Podczas odbywającego się w szwajcarskim Davos Forum Gospodarczego firma Prologis została wpisana na listę „Global 100 Most Sustainable Corporations in the World”.  Ranking Global 100 uznawany jest na najbardziej wiarygodny wyznacznik stabilności korporacyjnej i obejmuje firmy z całego świata, których pozycja zależy od szerokiego zakresu specyficznych dla danego sektora wskaźników.

 

Prologis podchodzi do zagadnienia zrównoważonego rozwoju w bardzo kompleksowy sposób, koncentrując się na trzech głównych obszarach: trosce o środowisko naturalne, odpowiedzialności społecznej oraz zarządzaniu. Jako wiodący światowy dostawca certyfikowanych obiektów logistycznych, posiada ponad cztery miliony metrów kwadratowych powierzchni spełniających standardy budynków przyjaznych dla środowiska naturalnego. Firma dokonała również modernizacji energetycznej 50 procent swojego globalnego portfela obiektów, zaś w ramach swych zobowiązań dotyczących stosowania odnawialnych źródeł energii zainstalowała panele słoneczne o łącznej mocy 83 megawatów. Ponadto, firma nieustannie wspiera przedsięwzięcia charytatywne w społecznościach, w których działa, oferując im wsparcie finansowe za pomocą Fundacji Prologis, zachęcając swych pracowników do wolontariatu oraz udostępniając powierzchnie magazynowe organizacjom non-profit.

 

W roku 2012 firma Prologis upubliczniła swój doroczny Raport Odpowiedzialności Korporacyjnej – pierwszą publikację tego typu po fuzji ProLogis oraz AMB Property Corporation.
- Nasza ciężka praca i zaangażowanie na rzecz zapewnienia zrównoważonego rozwoju oraz na rzecz wdrażania w niej wysokich standardów odpowiedzialności korporacyjnej w Prologis zostały docenione – powiedział Steve Campbell, SVP, dyrektor ds. ochrony środowiska, techniki i zrównoważonego rozwoju. – Zamierzamy nadal dokładać wszelkich starań, by pozostać liderem w obszarze tych jakże ważnych inicjatyw. Pragniemy nadal działać, jako globalny deweloper, właściciel i zarządca, wydajnych energetycznie obiektów dystrybucyjnych wywierających możliwie najmniejszy, niekorzystny wpływ na środowisko naturalne.


 
(źr. Prologis, Inc.)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.