Dodaj ogłoszenie o pracy


BCT wyróżniony jako "Ten, który zmienia polski przemysł"

Bałtycki Terminal Kontenerowy znalazł się w gronie firm uhonorowanych tytułem „Tego, który zmienia polski przemysł”. Nagrody przyznawane przez grupę PTWP są wyróżnieniem dla firm, instytucji oraz osób, których działalność przyczynia się do pozytywnych zmian w polskiej gospodarce.


W gronie nagrodzonych znaleźli się m.in. Jan Kulczyk, fuzja zakładów azotowych w Tarnowie i Puławach, inPost czy BASF Polska. BCT doceniony został za prowadzenie programu inwestycyjnego, dostosowującego działanie terminalu do najwyższych standardów europejskich i światowych. - Ta nagroda daje nam nie tylko prestiż, ale i poczucie, że kierunek jaki obraliśmy,  jest słuszny – mówi Krzysztof Szymborski, prezes BCT.


Wśród powodów przyznania nagrody Bałtyckiemu Terminalowi Kontenerowemu wymieniono również wysoki udział przewozów kolejowych w ogólnej liczbie przeładunków oraz współpracę z suchymi terminalami kolejowymi,  położonymi tak w Polsce jak i na szlaku Bałtyk-Adriatyk.  - Cieszymy się, że doceniono nasze zaangażowanie w budowę korytarza transportowego łączącego północ z południem Europy - dodaje prezes Szymborski – Mamy nadzieję, że projekt ten przyczyni się nie tylko do rozwoju Gdyni, ale będzie również istotnym czynnikiem wspierającym polski i regionalny handel międzynarodowy".


Ceremonia przyznania nagród odbędzie się 11 lutego 2013 roku w Warszawie, podczas Forum Zmieniamy Polski Przemysł – konferencji gospodarczej, poświęconej najważniejszym zjawiskom na rynkach światowych. Uczestniczą w niej politycy, przedsiębiorcy i eksperci gospodarczy.


(źr. BCT)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.