Dodaj ogłoszenie o pracy


Mikołajki ND Polska w Szpitalu w Zielonej Górze

11 grudnia br. mali pacjenci oddziału dziecięcego Szpitala w Zielonej Górze przenieśli się w wirtualny świat gier podczas mikołajkowej zabawy, którą zafundowała firma transportowa ND Polska. Mali pacjenci otrzymali konsole playstation oraz xbox. Punktem głównym zabawy, oprócz spotkania z mikołajem i tradycyjnych paczek, był miniturniej - wirtualne mecze gry FIFA, a  młodsi pacjenci zagłębili się w świat Harry'ego Pottera poznając tajniki magii. Inni zdecydowali się na rozgrywkę przy pomocy Xbox 360 z kinectem. Dzięki zabawom, które wywoływały uśmiech na twarzach małych pacjentów, dzieci chociaż na chwilę mogły zapomnieć o chorobie.
- To bardzo miło, że znalazła się firma, która sama z siebie chciała umilić dzieciom czas pobytu w szpitalu. Choroba i rozłąka dla dzieci są bardzo bolesne, dlatego każdy gest czy upominek sprawia, że dzieci zapominają o tych przykrych momentach - mówi Bogusława Kornowicz, p.o. rzecznika prasowego zielonogórskiego szpitala.
Firma ufundowała też kilkadziesiąt paczek z prezentami. Maluchy dostały grzechotki i pluszaki, klocki i samochodziki. Starsze dzieci otrzymały gry komputerowe, gry planszowe oraz wiele innych prezentów.
- Chcieliśmy zrobić coś dobrego dla regionu, w którym prowadzimy działalność - mówi Agata Woźnicka-Giza, dyrektor personalny ND Polska. Dzięki temu w szpitalu pojawiły się konsole z różnymi grami. Starsi rozegrali wirtualne boje na murawach gry FIFA. Królowały Borusia Dortmund i Barcelona.
- Oby było jak najwięcej takich imprez w naszym szpitalu - mówi B. Kornowicz. A. Woźnicka-Giza powiedziała, że zdecydowano się na Mikołajki właśnie w Zielonej Górze. - Czasami warto oderwać się od rzeczywistości, od codziennych zajęć i zrobić coś takiego, jak właśnie impreza w szpitalu - mówi Jarosław Bartczak, dyrektor generalny ND Polska.
ND Polska to największy pracodawca w regionie lubuskim i lider transportu w Europie. Firma zatrudnia ponad 800 osób w Polsce, w tym ponad 700 to kierowcy ciężarówek.
(źr. ND Polska)
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.