Dodaj ogłoszenie o pracy


20-lecie oddziału Hellmanna w Nowym Tomyślu

1 grudnia br. oddział Hellmann Worldwide Logistics Polska w Nowym Tomyślu obchodzi 20 – lecie swojej działalności. W 1992 roku, w budynku Posterunku Celnego w Nowym Tomyślu Oddział Hellmann Worldwide Logistics Polska oficjalnie rozpoczął pracę. Początkowo oddział ten świadczył usługi odpraw celnych, stad wybór lokalizacji i planowany rozwój spółki w tym regionie Polski.
W 1997 roku oddział został przeniesiony do własnego, samodzielnie wybudowanego obiektu w Sękowie, w którym działa do dzisiaj.
Obecnie oddział Nowy Tomyśl jest jednym z najdłużej istniejących oddziałów Hellmann Worldwide Logistics Polska. Położony przy autostradzie A2, 60 km od Poznania jest jednym z dziesięciu oddziałów spółki na terenie naszego kraju. Hellmann Worldwide Logistics Polska  oferuje w Nowym Tomyślu usługi międzynarodowej spedycji drogowej i logistykę. Magazyn o powierzchni prawie 4 000 m2 dysponuje wydzieloną strefą dla towarów ADR, strefą rozładunkową i załadunkową, strefą konfekcjonowania i kontroli towaru oraz obsługi celnej.
(źr. Hellmann Worldwide Logistics Polska)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.