Dodaj ogłoszenie o pracy


Rewolucja w przetwarzaniu danych - komputer mobilny do noszenia na głowie

Firma Motorola Solutions, Inc., zaprezentowała komputer mobilny HC1 przeznaczony do noszenia na głowie. Jest to pierwsze urządzenie z nowej serii komputerów mobilnych obsługiwanych bez użycia rąk, wykorzystujących zaawansowane funkcje rozpoznawania mowy, wykrywania ruchów głowy oraz strumieniową transmisję wideo. HC1 może być używany w niesprzyjających warunkach i lokalizacjach – wszędzie tam, gdzie potrzebny jest dostęp do skomplikowanych danych graficznych lub tekstu, a korzystanie z laptopa lub innego urządzenia obsługiwanego za pomocą rąk jest niewygodne lub niemożliwe.
GŁÓWNE INFORMACJE:
• Komputer HC1 przeznaczony jest do zastosowań takich jak obsługa techniczna, naprawy, remonty i przeglądy (tzw. usługi MRO), szkolenia oraz symulacje. Zaprojektowany został z myślą o firmach i instytucjach z sektorów takich jak usługi, obronność, użyteczność publiczna, telekomunikacja i lotnictwo. Urządzenie pozwala przyśpieszyć i zoptymalizować procesy inspekcji, a także umożliwia redukcję kosztów pracy i wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa personelu.
Personel terenowy odpowiedzialny za konserwacje i naprawy skomplikowanych maszyn oraz pojazdów może za pośrednictwem HC1 niemal natychmiast korzystać z porad ekspertów znajdujących się w odległych lokalizacjach.
Personel sił obrony oraz bezpieczeństwa publicznego, a także pracownicy przedsiębiorstw mogą ćwiczyć symulowane zdarzenia i scenariusze kryzysowe, a także prowadzić szkolenia, podczas których instruktorzy na bieżąco komentują działania użytkowników i doradzają im.
Dzięki komputerowi mobilnemu HC1 kierownicy budowy, inżynierowie i architekci mogą uzyskać dostęp do schematów, planów budynków i map oraz edytować zdjęcia lub filmy wideo i dzięki temu dokumentować stan lub zmiany obiektu.
• HC1 wyposażony jest w opracowany przez firmę Kopin Corporation mikroekran, który zapewnia pole widzenia odpowiadające ekranowi 15-calowego laptopa.
• Oprócz dostępu do dokumentów, komputer HC1, po połączeniu przez Wi-Fi lub Bluetooth® z urządzeniami mobilnymi Motorola MC75A, MC65, ES400 lub mobilnym hotspotem, umożliwia wymianę danych. Kiedy HC1 jest połączony z urządzeniem WAN podłączonym do zdalnej sieci, mobilni pracownicy mogą prowadzić rozmowy i korzystać z danych GPS.
• Po podłączeniu opcjonalnej kamery, HC1 może służyć do przesyłania zdjęć lub filmów wideo, umożliwiając szybką i efektywną współpracę między personelem terenowym. Pozwala to ograniczać koszty podróży i przestoje i jednocześnie podnosić wydajność pracy.
• HC1 będzie dostępny z kontraktem serwisowym Service from the Start with Comprehensive Coverage, obejmującym ochronę przed zwykłym zużyciem, a także przypadkowym uszkodzeniem komponentów wewnętrznych i zewnętrznych
WYPOWIEDŹ:
Girish Rishi, wiceprezes i dyrektor generalny działu Enterprise Mobile Computing, Motorola Solutions - HC1 prezentuje zupełnie nowe podejście do mobilnego przetwarzania danych. Model ten kierujemy zarówno do przedsiębiorstw, jak i do instytucji publicznych oraz do służb bezpieczeństwa publicznego”.

 

 

(źr. Motorola Solutions)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.