Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne + Nagel ma nowego członka zarządu

Jak poinformowało biuro prasowe firmy Kuehne + Nagel, w dniu 30 listopada br. na posiedzeniu zarządu Kuehne + Nagel International AG - dr Detlef Trefzger został powołany jako nowy członek Zarządu.  Zastąpi on Dirka Reich, który był odpowiedzialny za logistykę kontraktową.
Przed tym od 2004 roku do października 2012 roku, Dr Detlef Trefzger był członkiem zarządu Schenker AG, Essen, w Niemczech. Odpowiadał za logistykę kontraktową i łańcuchy dostaw na całym świecie, a w ostatnim czasie również za globalny fracht lotniczy i morski. Dr Trefzger rozpoczynał karierę w Siemens AG. W 1994 roku przeniósł się do sektora usług logistycznych, początkowo jako doradca w Roland Berger & Partner, Monachium. W 1999 roku został mianowany dyrektorem finansowym i członkiem zarządu Schenker & Co AG, w Wiedniu.
Karl Gernandt, przewodniczący rady nadzorczej Kuehne + Nagel International AG tak skomentował ten wybór: "Jesteśmy bardzo zadowoleni, że dr Trefzger dołączył do naszej grupy. W naszej branży jest bardzo szanowany ekspertem, posiadającym wysoce specjalistyczną wiedzę i umiejętności przywódcze. Logistyka kontraktowa jest bardzo ważnym filarem naszej firmy i jesteśmy przekonani, że dalszy strategiczny rozwój tego obszaru będzie w dobrych rękach".
(źr. Kuehne + Nagel/red. bt)
czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.