Dodaj ogłoszenie o pracy


Pekaes oferuje promocyjne frachty do Krajów Bałtyckich

 

Do końca lutego Pekaes oferuje promocyjne warunki w przewozach do czterech wybranych Krajów Bałtyckich - rabaty wynoszą 25 proc. Oferta obejmuje przewóz przesyłek drobnicowych na kierunkach Litwa, Łotwa, Estonia i Finlandia. Promocja zaadresowana jest do nowych Klientów.

 

Rabaty do 25 proc., są oferowane nowym Klientom Pekaes, którzy zadecydują się skorzystać z oferty drobnicy międzynarodowej realizowanej do/z Litwy, Łotwy, Estonii i Finlandii. Jesienna promocja przesyłek drobnicowych do Krajów Bałtyckich jest uzupełnieniem trwającej już promocji w kierunku Niemiec, Norwegii i Szwecji.


- Jesienna promocja Pekaes jest odpowiedzią na coraz większe zainteresowanie Klientów kierunkami bałtyckimi. Od pewnego czasu obserwujemy duże ożywienie w wymianie handlowej z sąsiadami z regonu Morza Bałtyckiego. Nasza promocja to szereg korzyści dla firm, którym zależy na szybkim i bezpiecznym przepływie towarów – podkreśla Piotr Kowalik, dyrektor sprzedaży Pekaes.

 

Według oficjalnych danych Ministerstwa Gospodarki o obrotach towarowych z zagranicą po trzech kwartałach 2012 roku, to właśnie na kierunkach bałtyckich zanotowano największy wzrost poziomu wymiany handlowej. Co warto zauważyć, przy spadku polskiego eksportu do głównych partnerów – począwszy od Niemiec gdzie zanotowano spadek o 1,3 proc., a skończywszy na Hiszpanii gdzie eksport zmalał aż o ponad 15 proc. – eksport do Krajów Bałtyckich odnotowuje średnio kilkunastoprocentowy wzrost. Warto wymienić choćby wzrost eksportu o 16,6 proc. na Litwę czy o 14,8 proc. do Estonii.

(źr. Pekaes SA)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.