Dodaj ogłoszenie o pracy


Holding DSV przejął wszystkie akcje DSV Latin America

Grupa DSV systematycznie od kilku rozwija swoją działalność na rynkach państw Ameryki Łacińskiej. Z początkiem listopada 2012 DSV Air & Sea Holding A/S przejęło pozostały pakiet 60 proc. akcji firmy DSV GL Latin America S.A.
Ameryka Łacińska oferuje niezliczone możliwości rozwoju dla film zajmujących się zarówno logistyką, jak i spedycją, lecz jest także bardzo trudnym rynkiem, ze względu na specyficzne uregulowania prawne oraz regionalne praktyki handlowe. Właśnie z tego względu DSV zdecydowało się na rozszerzanie swojej działalności w sposób kontrolowany, poprzez wspieranie lokalnych operatorów. Ze względu na wyjątkowo owocną współpracę z Los Inkas, firmą działającą na rynkach Peru, Chile i Argentyny, oraz rosnące zainteresowanie światowych partnerów grupy, DSV zdecydowało się wzmocnić swoją obecność w Ameryce Łacińskiej.
- Pierwszym krokiem było założenie w czerwcu tego roku filii DSV w Brazylii, która już w tej chwili świadczy szeroki zakres usług logistycznych dla General Motors na tym rynku. Kolejnym było przejęcie pozostałych 60 proc. akcji spółki DSV-GL Latin America S.A. od naszego partnera joint venture Los Inkas S.A. – mówi Arkadiusz Mirek, dyrektor zarządzający DSV Air & Sea. Od listopada, grupa DSV ma pełną kontrolę nad logistyką i spedycją odbywającą się za pośrednictwem DSV-GL na terenach takich państw jak Argentyna, Chile i Peru.

 

 

(źr. DSV)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.