Dodaj ogłoszenie o pracy


PKS Gdańsk – Oliwa SA kształci młodych spedytorów

 

Spółka PKS Gdańsk – Oliwa we współpracy z uczelniami i przy pomocy środków unijnych przystąpiła do realizacji programu stażów, które mają kształcić i przygotowywać do pracy przyszłych spedytorów.



W chwili obecnej w programie stażów realizowanym przez PKS Gdańsk – Oliwa SA uczestniczy 6 osób - Studiuję na Uniwersytecie Gdańskim, na specjalizacji Ekonomika transportu i logistyka – wypowiada się Mariola Gruba, jedna z uczestniczek programu – Bardzo cieszyłam się z tego, iż dostałam się na staż w PKS Gdansk Oliwa SA, gdyż chciałam zobaczyć czy spedycja jest mi pisana i czy rzeczywiście odnajdę się w tym zawodzie. Praca tutaj z pewnością nie jest nudna, zawsze coś się dzieje. Bardzo mi się podoba, że możemy się sprawdzić na każdym kierunku, poznajemy jego specyfikę i dzięki temu coraz lepiej możemy zrozumieć "cały ten transport", szczególnie z praktycznej strony. To najlepszy staż na jaki mogłam trafić”.

 

Nad przebiegiem praktyk w PKS Gdańsk – Oliwa SA, czuwa doświadczony Trener Spedytorów, który sam swoje pierwsze kroki w spedytorskiej karierze stawiał właśnie w PKS Gdańsk – Oliwa SA. Jego zadaniem jest przeszkolenie do pracy przyszłych ekspertów. Najlepsi spośród nich znajdą zatrudnienie w PKS Gdańsk – Oliwa SA. - Dla firmy takiej jak nasza, która nieustannie się rozwija i zdobywa nowe rynki, pozyskanie specjalistów w branży jest rzeczą priorytetową – dodaje Rafał Olszewski – Poza centralą firmy w Gdańsku, posiadamy kilka oddziałów w całej Polsce.

W najbliższej przyszłości spółka planuje uruchomienie kolejnych programów.

 

(źr. PKS Gdańsk - Oliwa)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.