Dodaj ogłoszenie o pracy


Raben przejmuje część spółek Wincantona

Grupa Raben, ogłosiła dziś przejęcie od Wincanton niemieckiej sieci drogowej oraz spółek w Polsce, Czechach, na Węgrzech i Słowacji.

Spółki Wincanton w Polsce, Czechach, na Węgrzech i Słowacji świadczą zarówno usługi logistyki kontraktowej na terenie poszczególnych krajów, jak i transporty w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Największa część transakcji – niemiecka sieć drogowa - działa w oparciu o 16 terminali i oferuje przede wszystkim krajowe i międzynarodowe przewozy drobnicowe.

Obrót roczny wypracowany przez Wincantona w tych krajach wyniósł około 373 milionów euro (rok fiskalny zakończony 31 marca 2011 roku). Firma działa w tym rejonie poprzez 56 magazynów i biur oraz zatrudnia około 2550 osób, które zostaną pracownikami Grupy Raben po zakończeniu sprzedaży.

- Rynki niemiecki i środkowoeuropejski są kluczowymi dla Grupy Raben. Wierzymy, że w wyniku przejęcia umocnimy pozycję w tym regionie. Uzyskamy także wartość dodaną w naszych relacjach z Klientami. Ponadto, nasze partnerskie sieci dystrybucyjne, takie jak System Alliance Germany, zyskają szansę na stabilizację i zwiększenie wydajności świadczonych usług. Jesteśmy pewni, że połączenie ze spółkami Wincanton, w tych pięciu krajach, znacznie poprawi naszą pozycję na rynkach europejskich. - komentując transakcje, Ewald Raben, Prezes Grupy Raben, powiedział:

- Sprzedaż ta jest wynikiem strategicznego przeglądu naszej działalności i decyzji, aby zrezygnować z operacji na terenie Europy Środkowo-Wschodniej i sprzedać naszą niemiecką sieć drogową. - mówi Eric Born, dyrektor zarządzający Wincanton, skomentował:

Finalizacja transakcji spodziewana jest w ciągu dwóch do trzech miesięcy, z zastrzeżeniem spełnienia wszelkich warunków umownych związanych z transakcją i obowiązkiem konsultacji z przedstawicielami Pracowników i właściwym urzędem ds. konkurencji.

(źr. Grupa Raben)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.