Dodaj ogłoszenie o pracy


"Upstairs" - DP DHL uruchamia program edukacyjny także w Polsce

Deutsche Post DHL w ramach działań na rzecz Społecznej Odpowiedzialności Biznesu „Living Responsibility”, realizuje globalny program edukacyjny Upstairs. Jego celem jest zapewnienie równych szans edukacyjnych dla dzieci pracowników i kurierów w sytuacji ograniczonych zasobów finansowych, co ma ułatwić zdobycie im kolejnego etapu edukacji. Obecnie program obejmuje 88 wybranych krajów z 5 kontynentów. Wśród nich jest Polska.

 

Program Upstairs jest organizowany z dostosowaniem do lokalnych potrzeb i uwarunkowań. Pod uwagę brane są indywidualne potrzeby edukacyjne dzieci, zgłaszane przez ich rodziców. Może to być np. zakup książek, pomocy szkolnych, nauka języka obcego lub innego przedmiotu czy stypendium dofinansowujące naukę na wybranej uczelni. W Polsce udzielono wsparcia 39 dzieciom pracowników wszystkich dywizji DHL – DHL Express i Fracht, DHL Global Forwarding i DHL Supply Chain.

 

Do programu wpłynęło łącznie 37 zgłoszeń, z czego wybranych zostało 27. Przy wyborze pod uwagę brane były m.in. dotychczasowe wyniki w nauce i wiek dzieci, od 12 do 22 lat. Wsparcie zostało udzielone dzieciom kurierów i pracowników różnych działów z całej Polski. W zależności od zgłoszonych potrzeb będzie to zwrot poniesionych kosztów na zakup podręczników, pomocy szkolnych, odzieży sportowej i nauki języka angielskiego. Wśród wspartych projektów jest zakup książek dla studenta prawa czy teleskopu dla chłopca, którego wielką pasją jest przyroda i astronomia.

 

- Zakres wspieranych projektów jest bardzo różnorodny, tak jak różne są ich potrzeby, pasje i zainteresowania. To dla nas ważne, że jako firma możemy mieć swój udział w ich realizacji. Wierzymy w wartość edukacji, która jest przyszłością naszych dzieci i kluczem do ich sukcesu. Gratuluję wszystkim uczestnikom Upstairs i ich rodzicom, życzę Wam powodzenia w realizacji Waszych planów i marzeń - powiedziała Maja Chabińska-Rossakowska, dyrektor ds. personalnych DHL Express (Poland).

 

Program dofinansowania nauki dla dzieci pracowników spotkał się przede wszystkim z dużym entuzjazmem oraz zainteresowaniem ze strony potencjalnych beneficjentów. Napłynęło wiele zapytań i wniosków, finalnie została podjęta decyzja o przyznaniu
5 stypendiów. W większości dofinansowanie dotyczy nauki języków obcych, zakupu podręczników, opłat za czesne na studia, a także realizacji pasji sportowych dzieci pracowników DHL Global Forwarding. Są to aktywności ściśle związane z zainteresowaniami dzieci, umożliwiają im bowiem dalszy rozwój i naukę w wybranym kierunku, spełniają także ich plany związane z wymarzoną szkołą czy studiami na wyższej uczelni.
- Możliwość wsparcia dzieci naszych pracowników, także w zakresie finansowym, jest dla nas, jako organizacji, bardzo istotna. Dzięki elastycznej konstrukcji programu umożliwiamy realizację konkretnych celów rozwojowych wśród dzieci objętych stypendiami. Cieszy nas fakt, że możemy mieć wkład w ich edukację, realizowanie pasji oraz planów na przyszłość - powiedziała Anna Glib, HR Manager, DHL Global Forwarding.

 

Pracownicy DHL Supply Chain również przystąpili do realizacji założeń projektu – "Go teach” w myśl wytycznych nałożonych przez struktury Deutsche Post DHL. Wśród zgłoszeń, które napłynęły do konkursu zostało zakwalifikowanych 7 dzieci z różnych oddziałów w Polsce - tj. Teresina, Augustowa, Sochaczewa i Dąbrowy Górniczej. Różnorodne formy dofinansowania pozwoliły na indywidualne podejście do każdego z uczestników programu. Laureaci otrzymali fundusze na zakup niezbędnych do nauki podręczników oraz realizację kursów językowych.

 

- DHL to organizacja, która przykłada ogromną wagę do nauki i rozwoju pracowników oraz jest zaangażowana w liczne projekty edukacyjne w różnych miejscach na świecie. Dlatego możliwość wsparcia również dzieci naszych pracowników w tym zakresie to dla nas nie tylko niezwykła radość, ale też naturalna potrzeba wynikająca z filozofii naszego działania. Jest to ogromna satysfakcja mieć pomysł i możliwość pomocy dzieciom, które mają pasje, ciekawość i chęć nauki. Mamy nadzieję, że nasze stypendia pomogą im zrealizować ich marzenia i plany - powiedziała Ewa Sochacka – HR Dyrektor DHL Exel Supply Chain.

 

Grupa Deutsche Post DHL od kilku lat realizuje i wspiera liczne globalne i lokalne projekty edukacyjne w ramach jednego z 3 filarów działań na rzecz Społecznej Odpowiedzialności Biznesu - GoTeach. Jednym z takich działań jest pomoc finansowa na rzecz edukacji dla dzieci pracowników i kurierów Upstairs. Wdrażanie programu rozpoczęło się w 2011 roku, kiedy to zrealizowano projekty w 4 krajach - Południowej Afryce, Indonezji, Meksyku i Rumunii. Rok później programem objęto kolejne kraje, gdzie łącznie zrealizowanych będzie 500 projektów. W 2013 roku program odbędzie poszerzony. W każdym z krajów, w których się odbywa, forma i zakres pomocy jest dostosowywana do potrzeb i uwarunkowań lokalnych, co zapewnia jej większą efektywność.

 

W Polsce program Upstairs rozpoczął się w czerwcu 2012 roku. Po zakończeniu procesu weryfikacji wybrano projekty, które uzyskały wsparcie finansowe. 16 października br. w Warszawie, w czasie uroczystego spotkania, uczestnikom programu dyplomy wręczył Lawrence A. Rosen, członek zarządu grupy DP DHL.

(źr. DP DHL)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.