Dodaj ogłoszenie o pracy


Raben Transport z certyfikatem SQAS

Firma Raben Transport otrzymała prestiżowy certyfikat SQAS (Safety & Quality Assessment System), który stanowi narzędzie służące sprawdzeniu i określeniu poziomu bezpieczeństwa i jakości działań operacyjnych, mających miejsce w obrocie produktami chemicznymi zarówno neutralnymi, jak i niebezpiecznymi podlegającymi ADR, RID, ADN oraz materiałami szczególnego ryzyka.

 

Diagnozę SQAS wykonują jedynie uprawnieni, akredytowani przez CEFIC rzeczoznawcy (SQAS Accredited Assessors). Certyfikacja SQAS jest obiektywną i niezależną oceną pokazującą aktualną sytuację badanej firmy, zarówno z jej atutami, jak i słabymi stronami. Strona zainteresowana, którą jest najczęściej producent towarów chemicznych, analizując zawartość raportów przebadanych przedsiębiorstw, jest w stanie wybrać do współpracy podmiot najbardziej odpowiadający pod względem rozwiązań logistycznych, zapewniający oczekiwany poziom bezpieczeństwa i jakości usług.

 

- Bezpieczeństwo powierzanych nam towarów stanowi dla nas priorytet. Przyznany certyfikat potwierdza naszą troskę o profesjonalne i rzetelne wykonywanie zleceń, a także jest dowodem świadomości ekologicznej. Nasi Partnerzy biznesowi otrzymują gwarancję wysokich standardów przewozu, bazujących na bezpieczeństwie oraz minimalizacji ryzyka wypadków i uszkodzeń. Do dyspozycji Klientów pozostaje flota własna składająca się z ponad 200 zestawów przystosowanych do przewozu ładunków niebezpiecznych oraz blisko 300 przeszkolonych w tym zakresie kierowców – komentuje Paweł Trębicki, Dyrektor Generalny spółki Raben Transport.

 

(źr. Raben Transport)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.