Dodaj ogłoszenie o pracy


VGL Group - kolejna konsolidacja na rynku TSL zakończona!

 

VGL Group powstało z połączenia dwóch spółek - Vector Global Logistics oraz OWL Poland Sp. z o.o. Obecnie Grupa VGL zatrudnia 120-osobowy zespół spedytorów, logistyków i agentów. W skład zarządu  Grupy wchodzą: Marcin Gruchała oraz Grzegorz Dobkowski, czyli prezesi zarządów dwóch spółek tworzących grupę.

 

- Jesteśmy specjalistami w dziedzinie logistyki, spedycji morskiej, lotniczej i drogowej oraz transportu, działamy na obszarze całego świata, stąd zagięcie wektorów w logotypie Grupy, odwołujące się do ruchu kuli ziemskiej. Jako pierwsza polska firma uruchomiliśmy kilka lat temu biuro w Hong Kongu, które teraz będzie reprezentować już nie siebie, ale wszystkie spółki i wszystkich klientów VGL Group w Azji. Negocjując na rzecz Grupy na przykład zakupy frachtów morskich oraz warunki i ceny obsługi ładunków, będziemy wykorzystywać fakt, że staliśmy się większym partnerem z większymi potrzebami – mówi Marcin Gruchała - prezes zarządu VGL Group.

 

Historia najstarszej spółki w Grupie zaczyna się w 2000 roku. Wtedy rozpoczęła działalność Vector Shipping Maklerzy Okrętowi, która w 2007 roku zmieniła nazwę na Vector Global Logistics. W czasie 7 lat działalności spółka rozrastała się, tworząc nowe podmioty, operacyjnie dedykowane wyspecjalizowanym usługom logistycznym, przewozom i odprawom celnym. W kwietniu 2010 roku rozpoczął działalność logistyczną w Polsce Ocean World Lines, amerykański armator NVOCC. W maju 2012 roku zarząd OWL Polska dokonał wykupu menedżerskiego od właścicieli Ocean World Lines i rozpoczął rozbudowę firmy z zamiarem poszerzenia jej oferty handlowej.

Vector Global Logistics i OWL Polska poznały się w procesie współpracy biznesowej i widząc efekty postanowiły wykorzystać swoje potencjały do zbudowania wszechstronniejszej i bardziej kompleksowej firmy. I tak narodził się pomysł partnerskiej fuzji. Do połączenia sił z Vector Global Logistics doszło w czerwcu 2012 roku, a spółki przeprowadziły je w drodze wzajemnych zakupów swoich udziałów. Kolejnym krokiem, jaki zaplanowały zarządy inicjujące fuzję, było rozpoczęcie procesu tworzenia zintegrowanych funkcji Grupy: księgowości, kontrolingu, IT, HR oraz marketingu. Celem prezesów VGL Group, Grzegorza Dobkowskiego i Marcina Gruchała, jest skoncentrowanie w spółkach działalności operacyjnej, a Grupie oddanie funkcji strategicznych i zarządczych.

We współpracy z partnerami biznesowymi rynku logistycznego, światowymi operatorami, armatorami i spedytorami, Grupa VGL obsługuje ponad 1500 Klientów, wypracowując przychody na poziomie 150 mln zł.

(źr. VGL Group)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.