Dodaj ogłoszenie o pracy


JAS-FBG dba o bezpieczeństwo towarów swoich klientów - certyfikat TAPA

 


Latem tego roku poznański magazyn oddziału logistyki JAS-FBG S.A. został poddany wstępnemu audytowi według wymagań standardu TAPA FSR (The Transported Asset Protection Association) – międzynarodowej organizacji zrzeszającej producentów towarów z grupy high-tech i high-value, a także przewoźników, centra logistyczne oraz profesjonalistów w dziedzinie ochrony mienia. Audyt wstępny służył sprawdzeniu przygotowania magazynu w Poznaniu do przeprowadzenia audytu właściwego, niezbędnego do uzyskania certyfikatu TAPA w zakresie bezpieczeństwa w łańcuchu dostaw. Audyt został przeprowadzony przez współpracującą z TAPA jednostkę certyfikującą TÜV Rheinland.

 

Organizacja TAPA wraz z lokalnymi i międzynarodowymi agendami ustawodawczymi, w celu zwiększenia bezpieczeństwa transportu i zapobiegania stratom, opracowała wymagania dla przewozu i magazynowania ładunków przemieszczanych w łańcuchu dostaw – opublikowane w postaci standardu Fright Security Reguirements (FSR).

Wstępny audyt TÜV Rheinland Polska wypadł dla magazynu JAS-FBG S.A. w Poznaniu pomyślnie. Podczas oceny audytorzy sprawdzili 80 wymagań istotnych dla bezpieczeństwa przesyłek, co pozwoliło zidentyfikować obszary do doskonalenia, tak aby jeszcze lepiej zabezpieczać towary będące własnością klientów JAS-FBG S.A. Kolejnym krokiem do uzyskania certyfikatu będzie przeprowadzenie właściwego audytu certyfikującego.

 

Przedsięwzięcie jest czasochłonne, taka  inwestycja się jednak  opłaca i to nie tylko poprzez obniżone stawki ubezpieczeniowe. Dla producentów bezpieczeństwo transportu wyrobów wysokiej wartości jest bowiem jednym z kluczowych czynników wyboru dostawcy usług przewozowych i logistycznych. Firmy przewozowe i centra logistyczne  wdrażając standard TAPA FSR oraz poddając się certyfikacji  niezależnych ekspertów TÜV Rheinland, zyskują możliwość osiągnięcia przewagi konkurencyjnej. Certyfikat wpływa na wzrost zaufania partnerów biznesowych do działań przedsiębiorstwa transportowego, które w ten sposób potwierdza swoje zaangażowanie w zabezpieczenie wyrobów należących do jego klientów. To z kolei otwiera szansę na współpracę z globalnymi producentami zrzeszonymi w TAPA.

Wstępny audyt TÜV Rheinland Polska magazynu JAS-FBG S.A. w Poznaniu to właśnie szansa Spółki na dołączenie do elitarnego grona ponad 1000 certyfikowanych przedsiębiorstw na świecie i obiektywne potwierdzenie, że JAS-FBG S.A. jest godnym zaufania operatorem logistycznym, zapewniającym bezpieczeństwo towarów podczas transportu i magazynowania.

(źr. JAS-FBG SA)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.