Dodaj ogłoszenie o pracy


Zwycięzcy III Mistrzostw Eko-driving o Puchar Prezesa Schenker

DB Schenker Logistics już po raz trzeci zorganizował mistrzostwa, których celem jest promocja ekologicznej i ekonomicznej jazdy. W ten sposób firma zachęca dostawców, podwykonawców, a także wszystkich kierowców do zmiany sposobu jazdy.

 

Tegoroczny konkurs odbył się 8 września 2012 roku w Młochowie na terenie terminalu Oddziału Warszawa. Zawodnicy zostali wyłonieni na podstawie testu spośród absolwentów kursu eco-driving, który jest cyklicznie przeprowadzany w firmie. Podzieleni na dwie kategorie: prawo jazdy C oraz C+E, konkurowali w zakresie ekologicznej i ekonomicznej jazdy, np. jazda „na kropelkę” w ruchu drogowym, oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy.

 

- DB Schenker Logistics od wielu lat inwestuje w szkolenia współpracujących z firmą przewoźników i kierowców, ponieważ to oni są ambasadorami naszej spółki. Są widoczni na drogach polskich miast i codziennie w swojej pracy podejmują decyzję, które mają realny wpływ na środowisko i bezpieczeństwo. Dlatego zależy nam na tym, aby nasi kierowcy stosowali zasady ekonomicznej i ekologicznej jazdy – mówi Andrzej Gluźniewicz, koordynator ds. współpracy z przewoźnikami Schenker Sp. z o.o.

 

Pomysł na Mistrzostwa wyrósł z Akademii Kuriera i Przewoźnika DB Schenker Logistics, która została powołana w celu podnoszenia kwalifikacji zawodowych najważniejszych poddostawców współpracujących z firmą.

Współorganizatorem wydarzenia, oprócz firmy DB Schenker Logistics, był także Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie, a konkurs objął patronatem ZMPD (Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych). Na mistrzostwach pojawili się także producenci samochodów ciężarowych, przedstawiciele Policji oraz władz lokalnych.

 

Wyniki konkursowej rywalizacji:

 

I miejsce:
Roman Danisz – biuro międzynarodowe Kraków (67 pkt.) – w kategorii C+E prawa jazdy;
Mirosław Koral – Oddział Lublin (67 pkt.) – w kategorii C.

 

II miejsce:
Ryszard Gawlik – biuro międzynarodowe Kraków (62 pkt.) – w kategorii C+E;
Patryk Czylkowski – Oddział Szczecin (65 pkt.) – w kategorii C

 

III miejsce:
Tomasz Stokwisz – Oddział Łódź (61 pkt.) – w kategorii C+E;
Łukasz Mirkiewicz – Oddział Konin (65 pkt.) – w kategorii C

(źr. DB Schenker Logistics)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.