Dodaj ogłoszenie o pracy


DB Schenker Logistics operatorem logistycznym PepsiCo

DB Schenker Logistics został wybrany na operatora logistycznego PepsiCo czterech Regionalnych Centrów Dystrybucji (RDC) zlokalizowanych w Warszawie, Łodzi, Krakowie i Kielcach o łącznej powierzchni około 25 tys. m2. Umowa obejmuje również zarządzanie ok. 50 platformami przeładunkowymi oraz transport z fabryk do RDC, a następnie z RDC na platformy przeładunkowe.

  
- Nasza firma stawia na ciągłe doskonalenie i rozwój. Dokładamy wszelkich starań, aby realizowane przez nas projekty dodawały wartości w łańcuchach dostaw naszych klientów i wzmacniały ich rynkową pozycję – mówi Janusz Górski, prezes Schenker Sp. z o.o.


Dzięki połączeniu rozproszonej sieci magazynów dla różnych produktów klienta w jeden system dystrybucyjny, spółka PepsiCo będzie mogła znacznie lepiej wykorzystywać swoje zasoby, szybciej odpowiadać na zmieniające się potrzeby rynku, optymalizując przy tym koszty w całym łańcuchu dostaw.Z początkiem lipca uruchomione zostało pierwsze Regionalne Centrum Dystrybucyjne w Łodzi, kolejne lokalizacje wdrożone zostaną w najbliższych miesiącach.


- Współpraca z PepsiCo to kolejny duży projekt logistyczny prowadzony przez naszą firmę – mówi Dariusz Doroś, dyrektor logistyki magazynowej Schenker Sp. z o.o. - To znaczące rozszerzenie naszej współpracy, dotychczas obejmowała ona mniejsze operacje magazynowe w Łodzi, Białymstoku i Gliwicach. Cieszymy się, że mogliśmy współuczestniczyć w przygotowaniu optymalnego modelu łańcucha dostaw dla połączonych biznesów PepsiCo oraz że potencjałem DB Schenker Logistics możemy wspierać rozwój biznesu tego klienta w Polsce – dodaje Dariusz Doroś.


(źr. Schenker Sp. z o.o)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.