Dodaj ogłoszenie o pracy


Rozwój logistyczny a rynek pracy na Dolnym Śląsku! - zapraszamy na VII debatę!

Zapraszamy do udzialu w VII debacie Pracujwlogistyce.pl pt.

 Wyzwania rynku pracy na tle rozwoju logistycznego Dolnego Śląska


Z raportu Banku Światowego nt. jakości usług logistycznych opublikowanego w 2010 roku wynika, że Polska jest na 17 miejscu wśród państw Europy, a piątym pod względem powierzchni państwem w UE. To pokazuje, że w obszarze rozwoju usług logistycznych mamy jeszcze wiele do zrobienia. Niektóre regiony w ciągu najbliższych kilku lat będą kluczowe dla rozwoju logistyki, a wśród nich jest Dolny Śląsk. Region ten z racji korzystnego położenia geograficznego, sieci dróg szybkiego ruchu, obecności inwestorów zagranicznych oraz działalności kilku specjalnych stref ekonomicznych rozwija się w szybkim tempie, co sprzyja również rozwojowi sektora usług logistycznych.

 

- Region Dolnego Śląska, ze względu na swoje położenie, stał się dla branży logistycznej bardzo ciekawą lokalizacją. Bliskość do granicy z Niemcami oraz Czechami, dostęp do autostrady A4, dobra komunikacja z zachodnią częścią Polski – wszystko to sprawia, że na Dolnym Śląsku pojawia się coraz więcej inwestycji firm zajmujących się logistyką lub sprzyja to powstawaniu centrów logistycznych dużych, międzynarodowych korporacji - mówi Krzysztof Adamus, menedżer regionu Dolny Śląsk w Randstad. - Wyzwaniem dla firm logistycznych jest zapewnienie przebiegu własnych procesów poprzez dostosowanie wielkości zatrudnienia do sezonowości występującej u ich własnych klientów. Jest to o tyle trudne, że Dolny Śląsk od 2006 roku rozwija się bardzo dynamicznie. Powstaje tu wiele firm produkcyjnych, poszukujących osób z umiejętnościami pożądanymi w logistyce - dodaje Krzysztof Adamus.

 

Eksperci twierdzą, że już teraz z racji dynamicznego rozwoju na dolnośląskim rynku pracy obserwujemy deficyt specjalistów i siły roboczej w niektórych grupach kwalifikacyjno - zawodowych, a jednocześnie kwalifikacje pracowników nie spełniają oczekiwań pracodawców. Czy rynek pracy nadąża za tym rozwojem? Na ile zapotrzebowanie na pracowników jest proporcjonalne do wielkości rynku logistycznego? Jakie są perspektywy jego rozwoju? Jak przygotować kadrę do rosnących potrzeb na usługi logistyczne i jakie jest znaczenie kadr dla konkurencyjności usług logistycznych? O tych problemach i wielu innych będziemy dyskutować podczass:

 

VII debaty Pracujwlogistyce.pl

pt. "Wyzwania rynku pracy na tle rozwoju logistycznego Dolnego Śląska",

w dniu 13 września 2012 r. w godz. 12.00 - 15.00 

w auli Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu.

 

Celem spotkania jest omówienie w gronie ekspertów istotnych problemów związanych z rozwojem rynku usług i zabezpieczenia go w kapitał ludzki, aby firmy, które planują inwestycje i rozwój na terenie Dolnego Śląska mogły przygotować się do wyzwań rynku pracy, potencjału kandydatów, ich aktywizacji zawodowej i jednocześnie wsparcia rozwoju tego regionu.

 

Udział w debacie jest bezpłatny! Na spotkanie zapraszamy menedżerów firm TSL, szefów logistyki sieci handlowych, centrów dystrybucyjnych oraz producenckich, a także zainteresowanych tematyką rozwoju rynku pracy w logistyce na Dolnym Śląska!

 

Osoby zainteresowane udziałem prosimy o potwierdzenia udziału (imienia i nazwiska, nazwy firmy oraz stanowiska) do 10 września br. na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub telefonicznie pod numer: 535 448 544!

 

Patroni debaty: Polskie Towarzystwo Logistyczne z Poznania, Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu.

Partnerzy debaty: Randstad, Fracht FWO,

Patroni medialni: TSL Biznes, Nowoczesny Magazyn. Logistyka.net.pl, Spedycje.pl, etransport.pl, warehousemonitor.pl, nm.pl.

 

 

Zapraszamy do udziału!

Beata Trochymiak

organizator/ wydawca portalu

Pracujwlogistyce.pl

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.