Dodaj ogłoszenie o pracy


Bezpośrednie połączenie LCL z Bangladeszu Kuehne + Nagel

Kuehne + Nagel Polska otwiera nowe, cotygodniowe połączenie importowe dla drobnicowych przesyłek morskich w relacji Chittagong (Bangladesz) – Poznań (Polska), by zapewnić swoim klientom regularny przepływ towaru.

 

 

Wychodząc naprzeciw rosnącej potrzebie rynku dotyczącej przewozu przesyłek niepełnokontenerowych z Bangladeszu firma Kuehne + Nagel uruchomiła cotygodniowe, bezpośrednie połączenia do Polski. Przesyłki są konsolidowane w magazynie Kuehne + Nagel w Chittagong, skąd płyną bezpośrednio do Hamburga, a następnie towar jest dowożony do magazynu w Poznaniu. W porcie Hamburg nie następuję dekonsolidacja kontenera, co znacznie przyspiesza dostawę do Poznania. Nowa usługa pozwala na przywiezienie towaru od portu do portu w 28 dni.

 

Dystrybucja z Poznania umożliwia szybkie dostarczenie towarów do klientów w całym kraju. Serwis zorientowany jest na kompleksową obsługę przesyłek, od odbioru, po dostawę do finalnego odbiorcy ("od drzwi do drzwi”). Serwis umożliwia obsługę przesyłek o wielkości nawet do 20 cbm. Nowa linia uzupełnia portfolio własnych produktów LCL obsługiwanych jako NVOCC (non vessel operating common carrier), co oznacza, iż Kuehne + Nagel wystawia własny konosament Blue Anchor Line.

 

Serwis gwarantuje przejrzystość przepływu każdej przesyłki importowej w sieci. Korzystając z KN Login, rozwiązania IT dla naszych klientów, istnieje możliwość sprawdzenia statusu przesyłki, pobrania danych historycznych, ustawienia automatycznych powiadomień, oraz zarządzania przesyłką na poziomie zamówienia, opakowania lub pojedynczej sztuki. Ponadto, funkcja przeglądania dokumentów umożliwia podczepianie kopii listów przewozowych, faktur handlowych, itp.

(źr. Kuehne und Nagel)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.