Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne + Nagel operatorem logistycznym PepsiCo

 

PepsiCo, jeden z największych światowych producentów żywności i napojów, powierzył Kuehne + Nagel działania magazynowania i dystrybucji w Polsce. Umowa obejmuje operacje logistyczne w pięciu lokalizacjach magazynowych. PepsiCo zdecydowało się na outsourcing swoich działań magazynowych i dystrybucyjnych na terenie Polski, w celu poprawy obsługi klienta poprzez szybszą reakcję na zmieniające się potrzeby rynku, aby zmniejszyć koszty łańcucha dostaw i zminimalizować wpływ na środowisko swoich działań transportowych.

 

Kuehne + Nagel przedstawiło rozwiązania, które dzięki wykorzystaniu efektu synergii, poprzez połączenie przepływu ładunków z dwóch lokalizacji biznesowych, zapewniają szybszy i przyjazny środowisku łańcuch dostawy. Firma logistyczna będzie odpowiedzialna za transport pochodzący z polskich fabryk i zarządzanie pięcioma Regionalnymi Centrami Dystrybucji (RCD). Regionalne Centra Dystrybucji są zlokalizowane w Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku I Bydgoszczy.

 

W sumie obejmują one powierzchnię około 20.000 m2. Z RCD Kuehne + Nagel będzie dostarczać towar do sieci około 40 lokalnych platform przeładunkowych, które również są zarządzane przez operatora logistycznego Kuehne + Nagel. W pierwszym Centrum Dystrybucyjnym operacje rozpoczęły się czerwcu, a w kolejnych zostaną uruchamiane w najbliższych miesiącach.

- Wybraliśmy Kuehne + Nagel z powodu ich zaangażowania w udoskonalanie procesów operacyjnych, wsparcie i współpracę w trakcie całego procesu outsourcingu, a także silne dopasowanie kulturowe między naszymi organizacjami. Cieszymy się na długoterminową współpracę z Kuehne + Nagel, która będzie dla naszych firm korzystna i partnerska -  powiedział Oswald Barckhahn, Wiceprezes, Dyrektor Generalny na Europe Środkową w PepsiCo.
(źr. Kuehne und Nagel)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.