Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne + Nagel operatorem logistycznym PepsiCo

 

PepsiCo, jeden z największych światowych producentów żywności i napojów, powierzył Kuehne + Nagel działania magazynowania i dystrybucji w Polsce. Umowa obejmuje operacje logistyczne w pięciu lokalizacjach magazynowych. PepsiCo zdecydowało się na outsourcing swoich działań magazynowych i dystrybucyjnych na terenie Polski, w celu poprawy obsługi klienta poprzez szybszą reakcję na zmieniające się potrzeby rynku, aby zmniejszyć koszty łańcucha dostaw i zminimalizować wpływ na środowisko swoich działań transportowych.

 

Kuehne + Nagel przedstawiło rozwiązania, które dzięki wykorzystaniu efektu synergii, poprzez połączenie przepływu ładunków z dwóch lokalizacji biznesowych, zapewniają szybszy i przyjazny środowisku łańcuch dostawy. Firma logistyczna będzie odpowiedzialna za transport pochodzący z polskich fabryk i zarządzanie pięcioma Regionalnymi Centrami Dystrybucji (RCD). Regionalne Centra Dystrybucji są zlokalizowane w Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku I Bydgoszczy.

 

W sumie obejmują one powierzchnię około 20.000 m2. Z RCD Kuehne + Nagel będzie dostarczać towar do sieci około 40 lokalnych platform przeładunkowych, które również są zarządzane przez operatora logistycznego Kuehne + Nagel. W pierwszym Centrum Dystrybucyjnym operacje rozpoczęły się czerwcu, a w kolejnych zostaną uruchamiane w najbliższych miesiącach.

- Wybraliśmy Kuehne + Nagel z powodu ich zaangażowania w udoskonalanie procesów operacyjnych, wsparcie i współpracę w trakcie całego procesu outsourcingu, a także silne dopasowanie kulturowe między naszymi organizacjami. Cieszymy się na długoterminową współpracę z Kuehne + Nagel, która będzie dla naszych firm korzystna i partnerska -  powiedział Oswald Barckhahn, Wiceprezes, Dyrektor Generalny na Europe Środkową w PepsiCo.
(źr. Kuehne und Nagel)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.