Dodaj ogłoszenie o pracy


Innowacyjna edukacja – Dachser partnerem Uniwersytetu Łódzkiego

Rektor Uniwersytetu Łódzkiego Prof. Włodzimierz Nykiel przyznał firmie Dachser status Partnera Innowacyjnej Edukacji UŁ. Wiadomość ta została ogłoszona podczas uroczystego posiedzenia Senatu UŁ w związku z obchodami 66. rocznicy utworzenia Uniwersytetu Łódzkiego.
Nadanie tytułu Partnera miało miejsce 23 maja 2011 r. o godz. 10.00, w Auli im. Profesora Wacława Szuberta UŁ. Firma Dachser szczególnie aktywnie włącza się w rozwijanie Rady Biznesu działajaćej przy Wydziale Zarządzania UŁ, której firma jest członkiem od 2008 roku. Współpraca ma służyć organizacji staży i praktyk studentów, staży naukowych dla pracowników, dzieleniu się wiedzą oraz wspierania inicjatyw służących transferowi technologii i wiedzy.
(źr. Dachser/red. Pracujwlogistyce.pl)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.