Dodaj ogłoszenie o pracy


Innowacyjna edukacja – Dachser partnerem Uniwersytetu Łódzkiego

Rektor Uniwersytetu Łódzkiego Prof. Włodzimierz Nykiel przyznał firmie Dachser status Partnera Innowacyjnej Edukacji UŁ. Wiadomość ta została ogłoszona podczas uroczystego posiedzenia Senatu UŁ w związku z obchodami 66. rocznicy utworzenia Uniwersytetu Łódzkiego.
Nadanie tytułu Partnera miało miejsce 23 maja 2011 r. o godz. 10.00, w Auli im. Profesora Wacława Szuberta UŁ. Firma Dachser szczególnie aktywnie włącza się w rozwijanie Rady Biznesu działajaćej przy Wydziale Zarządzania UŁ, której firma jest członkiem od 2008 roku. Współpraca ma służyć organizacji staży i praktyk studentów, staży naukowych dla pracowników, dzieleniu się wiedzą oraz wspierania inicjatyw służących transferowi technologii i wiedzy.
(źr. Dachser/red. Pracujwlogistyce.pl)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.