Dodaj ogłoszenie o pracy


Bartosz Franczak zwycięzcą programu „Grasz o staż” w UPS

UPS wybrał zwycięzcę programu „Grasz o staż”, organizowanego przez Gazetę Wyborczą oraz PricewaterhouseCoopers. Dwumiesięczny staż w UPS już w trakcie tegorocznych wakacji odbędzie Bartosz Franczak absolwent Wydziału Zarządzania i Dowodzenia ze Specjalizacją Lotnictwo na Akademii Obrony Narodowej.

 

W ramach konkursu uczestnicy musieli zaprezentować rozwiązania oraz propozycje aktywności związane z tematem: „Technologia jako czynnik zrównoważonego rozwoju firmy kurierskiej”. Jury wybrało najlepsze prace, a ich autorzy mieli okazję zaprezentować je osobiście przed pracownikami UPS. Z 31 nadesłanych prac, do ścisłego finału wybrano 5 najlepszych.

 

- Chcieliśmy by uczestnicy zmierzyli się z kwestiami zrównoważonego rozwoju i ekologii, tematami istotnymi dla UPS. Wyzwanie polegało na przedstawieniu rozwiązań technologicznych pozwalających ograniczyć wpływ aktywności i operacji firmy kurierskiej na środowisko - wyjaśnia Magdalena Blechoska, dyrektor HR w firmie UPS. - Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą i pomysłowością w dwóch dziedzinach: ograniczanie emisji CO2 generowanego podczas codziennej pracy kuriera oraz redukcja odpadów związanych z transportem przesyłek. Istotnym aspektem było również uwzględnienie specyfiki segmentu przesyłek ekspresowych i obszaru działalności globalnej firmy. Prace, w których uczestnicy wzięli pod uwagę powyższe kwestie ocenialiśmy szczególnie wysoko.

 

Najlepszym młodym logistykiem według UPS został Bartosz Franczak, absolwent Wydziału Zarządzania i Dowodzenia ze Specjalizacją Lotnictwo na Akademii Obrony Narodowej. Na zwycięzcę programu czeka zaplanowany dwumiesięczny staż. W lipcu i sierpniu laureat będzie miał okazję poznać charakter pracy w UPS, a także uczestniczyć w realizacji codziennych zadań biznesowych.

- Nasz stażysta przyjrzy się specyfice funkcjonowania korporacji będącej globalnym liderem w branży. Zadania powierzone Bartoszowi w szczególny sposób koncentrować się będą na łańcuchu dostaw w transporcie morskim. Najważniejsze zagadnienia obejmą podstawy obsługi przesyłek w ramach frachtu morskiego, zasady prowadzenia dokumentacji z nimi związane oraz ogólną wiedzę o tego typu przewozach – podsumowuje Magdalena Blechoska.

Nadesłane w ramach programu „Grasz o staż” prace konkursowe, cechował zdaniem UPS bardzo wysoki poziom i kreatywność. Przedstawiciele firmy rozważają udział w kolejnych edycjach programu.
(źr. UPS)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.