Dodaj ogłoszenie o pracy


Opek w strukturach FedEx - transkacja zakupu zakończona

W końcu, zapowiadana transakcja zakupu polskiej firmy Opek przez amerykański FedEx Corp. została dokonana. Jak poinformowano w komunikacie prasowym firmy, zarząd FedEx z przyjemnością powitał pracowników firmy Opek w globalnym zespole. Firma zaliczana jest do najwyżej cenionych i budzących największe zaufanie pracodawców, w sumie na całym świecie zatrudnia ponad 300 tys osób.


Nabycie polskiej spółki to kolejny etap realizacji strategii rozwoju przedsiębiorstwa w Europie, co ma umożliwić rozszerzenie oferty. Dzięki transakcji FedEx Express uzyska dostęp do sieci spedycji lądowej Opek, która przynosi roczne przychody szacowane na 70 mln USD i zapewnia obsługę 12,5 mln przesyłek rocznie. Klienci firmy Opek uzyskają z kolei bezpośredni dostęp do globalnej sieci FedEx. Połączenie firm umożliwi rozszerzenie oferty obu przedsiębiorstw oraz zapewni klientom dostęp do szerszej gamy usług międzynarodowych i krajowych.


- Polska gospodarka należy do największych w Europie Środkowo-Wschodniej, w związku z czym wejście na polski rynek stwarza ogromne możliwości klientom, którzy chcą docierać do nowych odbiorców i zwiększać obroty. Dobra sytuacja gospodarcza Polski i ogromna popularność handlu elektronicznego przyczyniają się do wzrostu popytu na usługi przewozowe. W związku z tym uznajemy polski rynek za kluczowy dla naszej strategii inwestycyjno-rozwojowej — powiedział Michael L. Ducker, dyrektor ds. działalności operacyjnej, FedEx Express.


FedEx wszedł na polski rynek w 1989 r. i od tego czasu stale rozszerza gamę oferowanych usług.  Jak zapowiadają przedstawiciele firmy, z przyjemnością powitali pracowników firmy Opek w globalnym zespole. Firma zaliczana jest do najwyżej cenionych i budzących największe zaufanie pracodawców, w sumie na całym świecie zatrudnia ponad 300 tys osób. 


- Połączenie jest istotnym punktem zwrotnym zarówno dla naszych klientów, jak i pracowników oraz kurierów. Klienci skorzystają z bezpośredniego dostępu do ogólnoświatowej sieci FedEx, a pracownicy dołączą do jednej z najbardziej cenionych firm na świecie. Transakcja ta otwiera nową erę w historii naszego przedsiębiorstwa — powiedział Marek Opiński, dyrektor generalny firmy Opek.


Opek to firma rodzinna założona w 1994 r., dysponująca rozbudowaną siecią spedycyjną o zasięgu ogólnopolskim. Przedsiębiorstwo posiada zautomatyzowane centrum dystrybucyjne w podwarszawskich Łomiankach, a także dodatkowe centra przeładunkowe w Łodzi i Katowicach. Łącznie Opek ma 44 oddziały na terenie całej Polski. Spółka zatrudnia ponad 1200 pracowników, a także ma podpisane umowy z ponad 1300 kierowcami.

(źr. FedEx)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.