Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser na sportowo z Uniwersytetem Łódzkim

Firma Dachser została oficjalnym sponsorem I Juwenaliów Sportowych dla pracowników Uniwersytetu Łódzkiego.  To kolejny już projekt uniwersytecki tego operatora logistycznego. Od kilku lat firma wspiera system praktyk i staży dla studentów oraz kadry Uniwersytetu Łódzkiego. Eksperci pomagają przy weryfikacji programów nauczania w zakresie logistyki od strony praktycznej.

W tym roku Dachser postanowił również zaangażować się w działalność sportową UŁ. Juwenalia Sportowe które odbyły się 20 maja 2011 roku były pierwszą edycją tego typu imprezy. Kadra akademicka różnych wydziałów Uniwersytetu rywalizowała ze sobą w kilkunastu konkurencjach sportowych m.in. piłce nożnej, tenisie ziemnym i stołowym, pływaniu, aerobiku czy sportach walki.

Najlepsi okazali się pracownicy Wydziału Zarządzania, którzy zdobyli Puchar Rektora Uniwersytetu Łódzkiego dla Najlepszej Jednostki Organizacyjnej. Zawodnicy drużyny  WZ odnieśli również kilka zwycięstw w kategoriach indywidualnych.
Firma Dachser była fundatorem nagród dla zwycięzców poszczególnych konkurencji. - Włączając się w juwenalia sportowe, chcieliśmy pokazać, że wspieramy Uniwersytet Łódzki nie tylko w naukowym obszarze – mówił Grzegorz Lichocik, Prezes Dachser w Polsce.
(źr. Dachser)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.