Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser na sportowo z Uniwersytetem Łódzkim

Firma Dachser została oficjalnym sponsorem I Juwenaliów Sportowych dla pracowników Uniwersytetu Łódzkiego.  To kolejny już projekt uniwersytecki tego operatora logistycznego. Od kilku lat firma wspiera system praktyk i staży dla studentów oraz kadry Uniwersytetu Łódzkiego. Eksperci pomagają przy weryfikacji programów nauczania w zakresie logistyki od strony praktycznej.

W tym roku Dachser postanowił również zaangażować się w działalność sportową UŁ. Juwenalia Sportowe które odbyły się 20 maja 2011 roku były pierwszą edycją tego typu imprezy. Kadra akademicka różnych wydziałów Uniwersytetu rywalizowała ze sobą w kilkunastu konkurencjach sportowych m.in. piłce nożnej, tenisie ziemnym i stołowym, pływaniu, aerobiku czy sportach walki.

Najlepsi okazali się pracownicy Wydziału Zarządzania, którzy zdobyli Puchar Rektora Uniwersytetu Łódzkiego dla Najlepszej Jednostki Organizacyjnej. Zawodnicy drużyny  WZ odnieśli również kilka zwycięstw w kategoriach indywidualnych.
Firma Dachser była fundatorem nagród dla zwycięzców poszczególnych konkurencji. - Włączając się w juwenalia sportowe, chcieliśmy pokazać, że wspieramy Uniwersytet Łódzki nie tylko w naukowym obszarze – mówił Grzegorz Lichocik, Prezes Dachser w Polsce.
(źr. Dachser)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.