Dodaj ogłoszenie o pracy


SGH ogłasza nabór na II edycję Podyplomowych Studiów Transportu i Spedycji

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie ogłasza nabór na II edycję Podyplomowych Studiów Transportu i Spedycji pod patronatem Polskiej Izby Spedycji i Logistyki oraz Inspekcji Transportu Drogowego.
Studia skierowane są do kadry kierowniczej i zarządzającej w przedsiębiorstwach TSL oraz w przedsiębiorstwach produkcyjnych i handlowych, a także do przedstawicieli administracji publicznej i samorządu gospodarczego, którzy na co dzień stykają się z problematyką spedycji i przewozów towarów w różnych gałęziach transportu. Studia mogą stanowić także pomoc dla osób planujących uzyskać certyfikat kompetencji zawodowych w transporcie drogowym.  
Weekendowe zajęcia będą odbywały się co dwa tygodnie od października 2011 r. do września 2012 r. Wykładowcy to naukowcy z SGH oraz innych warszawskich uczelni, a także praktycy związani zawodowo z różnymi gałęziami transportu – razem 28 ekspertów. Wśród nich znajdują się przedstawiciele Inspekcji Transportu Drogowego, Polskiej Izby Spedycji i Logistyki, Instytutu Transportu Samochodowego, Port of Hamburg, Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych, warszawskiej Izby Celnej, Data Group Consulting, portalu spedycje.pl oraz firm PKP Cargo, Hellmann Worldwide Logistics i aTraSel. W tym roku do grona wykładowców dołączyli prof. Bogusław Liberadzki – poseł do Parlamentu Europejskiego, Minister Transportu i Gospodarki Morskiej w latach 1993-1997 oraz Jacek Machocki – prezes PEKAES S.A.
Więcej informacji o zapisach i programie nauki można uzyskać na stronie http://www.sgh.waw.pl/ksztalcenie/podyplomowe/spis/transportu_i_spedycji lub od kierownika studiów dra Pawła Lesiaka (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Nabór prowadzi Barbara Zadroga (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

(źr. Info Paweł Lesiak)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.