Dodaj ogłoszenie o pracy


ND podpisał kontrakt na obsługę ASOS o wartości 117 mln euro

Firma Norbert Dentressangle poinformowała o podpisaniu nowej umowy na świadczenie usługi logistycznych firmie ASOS - lidera sprzedaży online gotowych kolekcji ubrań. Szacowana wartość 3-letniego kontraktu wynosi ponad 100 mln funtów (ok. 117 mln euro).
 
Do elektronicznej obsługi zamówień firmy ASOS została wyznaczona siedziba w Barnsley w Wielkiej Brytanii. Platforma ta dysponuje powierzchnią magazynową 100 tys. m² i zatrudnia ponad 1,2 tys. pracowników. Wybór na operatora logistycznego, wzmocni pozycję firmy Norbert Dentressangle jako głównego dostawcy rozwiązań z zakresu transportu i logistyki na rynku brytyjskim. Podpisana przez obie firmy umowa, uznawana jest za jedno z najważniejszych porozumień na kontynencie europejskim. Norbert Dentressangle przez okres 3 lat będzie obsługiwał międzynarodową platformę logistyczną ASOS, na zasadzie wyłączności. Umowa ta potwierdza możliwości i doświadczenie firmy Norbert Dentressangle w dziedzinie sprzedaży wielokanałowej, jak również jej know-how w zakresie sprzedaży detalicznej online oraz zdolności wspierania, na płaszczyźnie międzynarodowej, stałego wzrostu ASOS. W sierpniu firma Norbert Dentressangle przejęła kontrolę nad platformą ASOS wraz z elektronicznym przetwarzaniem zamówień międzynarodowych. Aby sprostać ekspansji i stałemu wzrostowi firma ASOS zapewniła również możliwość rozszerzenia powierzchni platformy logistycznej o 25 proc., w celu podwojenia powierzchni składowania. W ramach nowej umowy wszyscy pracownicy (1,2 tys. osób) zatrudnieni przez poprzedniego dostawcę usług logistycznych, firmę Unipart Logistics, otrzymali możliwość dołączenia do grupy Norbert Dentressangle. 
- Głównym celem partnerstwa z firmą Norbert Dentressangle jest skonsolidowanie globalnej oferty ASOS w zakresie usług. Naszą ambicją jest stworzenie usług skierowanych na relacje z klientem oraz wsparcie naszych ambicji stania się światowym liderem w dziedzinie sprzedaży online gotowej konfekcji odzieżowej - powiedział Mark Holland, dyrektor „Łańcucha Dostaw” firmy ASOS. 
 
ASOS sprzedaje ponad 60 tys. artykułów różnych producentów oraz produktów tworzonych pod własną marką. Obsługiwane kategorie to: gotowe kolekcje odzieży damskiej i męskiej, obuwie, dodatki, biżuteria i zegarki, artykuły kosmetyczne. W każdym tygodniu dodawanych jest prawie 1,5 tys. nowych artykułów. Przy grupie docelowej w przedziale wiekowym od 18–34 lat sklep internetowy ASOS liczy 6,5 mln zarejestrowanych użytkowników. ASOS, uważany obecnie za najczęściej odwiedzany na co dzień sklep z modą, wysyła swoje paczki do ponad 241 krajów dzięki wyjątkowej platformie logistycznej znajdującej się w Barnsley w Wielkiej Brytanii. W ciągu trzech miesięcy, przed końcem maja 2013 r., ASOS uzyskał obrót w wysokości prawie 194 mln funtów (ok. 227 mln euro), co oznacza wzrost o 45 proc. w stosunku do roku 2012 r. Na liście obsługiwanych przez ASOS uczestników handlu internetowego i detalistów znajdują się między innymi: House of Fraser, Marks & Spencer, Shop Direct Group i Surfdome.
 
(źr. Norbert Dentressangle)
Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.