Dodaj ogłoszenie o pracy


Norbert Dentressangle utworzył jointventure z Danone

Firma Norbert Dentressangle ogłosiła utworzenie spółki joint-venture, z udziałami 50/50, z grupą Danone w dziedzinie logistyki i transportu produktów świeżych w temperaturze kontrolowanej na terytorium Rosji.
 
 
Nowa spółka, korzystając z całej wiedzy i doświadczenia firmy Norbert Dentressangle w dziedzinie transportu i logistyki, będzie zarządzać dystrybucją produktów mlecznych firmy Danone w Rosji i ją optymalizować. Celem jest zwiększenie produktywności i jakości usług. W dalszej perspektywie spółka joint-venture, jako prawdziwy operator na rynku logistycznym w Rosji, chce zaproponować swoje usługi logistyczne zarówno producentom, jak i dystrybutorom.
 
 
Planowany roczny obrót spółki joint-venture w pierwszym etapie działalności ma być zrealizować w wysokości około 60 mln euro przy zatrudnieniu 300 osób w Rosji. Wejście w jointventure pozwoli firmie Norbert Dentressangle poszerzyć zakres swojej działalności logistycznej i transportowej w temperaturze kontrolowanej na nowym rynku o dużym potencjale oraz zbudować solidną pozycję do dalszego rozwoju swojej działalności transportowo-logistycznej w Rosji.
 
 
(źr. Norbert Dentressangle)
 
 
Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.