Dodaj ogłoszenie o pracy


GS1 nagrodzi najlepszych studentów

Pod koniec lipca 2019 roku GS1 Polska uruchomiła konkurs na najlepszą pracę dyplomową i magisterską. Tegoroczna edycja skierowana jest do studentów Wyższej Szkoły Logistyki, którzy za opisanie standardów GS1 w akcji mogą otrzymać nawet 4000 zł.

Obszary tematyczne prac dyplomowych:

• Przyszłość standardów GS1 w logistyce.
• Usprawnianie procesów biznesowych z wykorzystaniem standardów GS1,
• Rola i wykorzystanie standardów GS1w łańcuchach dostaw/ łańcuchach wartości.
• Rola standardów GS1 w e-handlu.

W konkursie mogą brać udział prace dyplomowe o tematyce dotyczącej standardów GS1, obronione do dnia 20 lipca danego roku akademickiego. Uczestnicy Konkursu składają prace wraz ze zgłoszeniem w Dziekanacie Wyższej Szkoły Logistyki w terminie do 31 sierpnia kończącego się roku akademickiego.

- Standardy GS1 stanowią globalny język biznesu, pozwalający komunikować się między firmami w całym łańcuchu dostaw. Wierzymy, że globalizacja przyspieszy konieczność standaryzacji i cyfryzacji procesów. Konkurs na najlepszą pracę dyplomową z zakresu wykorzystania standardów GS1 ma za zadanie przygotowanie przyszłych logistyków
na digitalową rewolucję” - komentuje Marta Szymborska, Menedżer ds. PR i CSR w GS1 Polska.

- Współpraca z biznesem, a zwłaszcza z GS1, ma dla WSL charakter priorytetowy. Dzięki niej nasi studenci mają szanse poznać od strony praktycznej wyzwania stojące przed branżą i nauczyć się jak stawić im czoła. Ta trudna do przecenienia wartość procentuje później przy zdobywaniu dobrze płatnej pracy. To sprawia, że absolwenci WSL są jednymi z najlepiej przygotowanych pracowników na rynku” - mówi Piotr Gajdziński, rzecznik Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu.

(źr. GS1 Polska)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.