Dodaj ogłoszenie o pracy


Kod Innowacji – GS1 wyróżnił najlepszych w osiąganiu efektywności!

15 listopada 2018 roku w trakcie konferencji Kod Innowacji, GS1 Polska będąca częścią globalnej organizacji, działającej w 150 krajach na świecie, wręczyła nagrody za innowacyjność. Była to pierwsza edycja konkursu, którego celem jest wyróżnienie firm i organizacji, wykorzystujących standardy GS1 do poprawy efektywności.

W gronie tegorocznych zwycięzców znaleźli się:
Makro Cash & Carry – w kategorii retail
Carrefour Polska – w kategorii e-commerce
Raben Logistics Polska – w kategorii TSL
Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku – w kategorii ochrona zdrowia
oraz Fresh Logistics z nagrodą publiczności, na którą swój głos oddało ponad 1600 osób w głosowaniu internetowym.

Do Jury zaproszono ekspertów z nagradzanych branż aby ocenili i nagrodzili firmy, które osiągnęły największe korzyści z wdrożenia globalnych standardów. Jury zdecydowało się również przyznać jedno wyróżnienie, doceniając projekt IAI Shop.
Szczególną uwagę uczestników konferencji wzbudziła nagroda dla Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, które dzięki standardom GS1 usprawniło proces logistyczny obsługi zaopatrzenia kompleksu gdańskich szpitali w produkty medyczne i leki, a za tym obsługę pacjentów.
- Każdy z nas był lub będzie pacjentem i chciałby czuć się bezpiecznie w placówce medycznej, do której trafi. Będzie miał taką pewność w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku. Szpital ten wdraża standardy identyfikacyjne GS1 i rozwiązania w zakresie automatycznego gromadzenia danych z wyrobów medycznych na poziomie działu zaopatrzenia medycznego oraz klinik. Oczekując od swoich dostawców oznaczeń zgodnych z GS1, szpital przyczynia się do popularyzacji wiedzy na temat globalnych standardów. Implementując standardy GS1, placówka wnosi istotny wkład w działania na rzecz większego bezpieczeństwa pacjenta i lepszej efektywności procesowej – powiedział  Aleksander Niemczyk, prezes GS1 Polska, wręczając nagrodę w kategorii ochrona zdrowia.

Makro Cash & Carry Polska otrzymało nagrodę za konsekwencję, dokładność i przemyślaną, organiczną pracę. Dział Supply Chain tej firmy położył duży nacisk na wykorzystanie dostępnych i sprawdzonych rozwiązań. - Jury doceniło wzięcie na siebie ciężaru przez Makro Cash & Carry edukacji swoich dostawców i przekonania ich do wdrożenia etykiety logistycznej GS1 wraz z komunikatem Awizo Dostawy (DESADV) - z korzyścią dla wszystkich. Życzyć możemy sobie tylko tego, by inne sieci swoje wymagania w tym obszarze projektowały równie metodycznie, bo dzięki zastosowaniu standardów, ich spełnianie jest dużo prostsze - powiedział Mateusz Boruta, dyrektor zarządzający ECR Polska, juror konkursu Kod Innowacji.

Z kolei  Carrefour Polska został nagrodzony przez Jury za stworzenie w Polsce internetowej platformy handlowej typu marketplace: koncept invite marketplace, z pełni funkcjonującym katalogiem produktów, której celem szybsze dotarcie do produktu. Osiągnięcie celu było możliwe dzięki zastosowaniu jednoznacznego, unikalnego identyfikatora produktu – numeru GTIN.

W branży TSL nagrodę dla Raben Logistics Polska, tak uzasadniał dr Grzegorz Szyszka, wieloletni dyrektor Instytutu Logistyki i Magazynowania w Poznaniu, ekspert z dziedziny TSL - projekt zaimplementowania globalnego standardu wymiany informacji GS1XML u największego operatora logistycznego w Polsce firmy Raben, wyróżnia się kompleksowym i profesjonalnym podejściem do cyfryzacji procesów transportowo magazynowych. Realizowany był począwszy od inwentaryzacji, mapowania i uproszczenia procesów logistycznych, poprzez opracowanie dokumentów elektronicznych oraz jednolitego interfejsu wymiany danych z klientami, aż po przygotowanie partnerów biznesowych do elektronicznej wymiany danych w standardzie GS1XML. Nagrodzone  wdrożenie powinno być inspiracją dla innych firm z sektora TSL do zastosowania podobnych rozwiązań.

- Słuchając o efektach, do jakich przyczyniły się nagrodzone wdrożenia, byłam dumna, że nasza organizacja może odpowiadać, a nawet czasem wyprzedać potrzeby rynku. Nasza globalna wizja, która mówi, że wierzymy w siłę standardów, które pomagają nam zmieniać sposób, w jaki pracujemy i żyjemy, na lepsze – zmaterializowała się dziś podczas konferencji Kod Innowacji –podsumowała Elżbieta Hałas, członek zarządu GS1 Polska.

Portal Pracujwlogistyce.pl był jednym z patronów medialnych tego wydarzenia.

(red.)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.