Dodaj ogłoszenie o pracy


Jaką marką będzie Centralny Port Komunikacyjny?

Centralny Port Komunikacyjny wprowadzi nową jakość na rynku transportowym w Polsce i zgodnie z założeniami do 2030 roku będzie jednym z najważniejszych hubów lotniczych Unii Europejskiej – zapowiada zarząd Centralnego Portu Komunikacyjnego sp. z o.o.

Projekt, poza budową zlokalizowanego pod Warszawą lotniska, zakłada szerokie inwestycje w strukturę kolejową oraz drogową. Wszystkie elementy sieci CPK będą funkcjonować pod wspólnym znakiem „Solidarność”. Identyfikacja wizualna Portu „Solidarność” została oficjalnie zaprezentowana podczas kongresu 590 w Rzeszowie.
W ramach wspólnej identyfikacji wizualnej, oprócz znaku parasolowego Centralnego Portu Komunikacyjnego, będą funkcjonować m.in. Port Lotniczy „Solidarność” oraz „Solidarność” Koleje – przypisany do wszystkich elementów sieci kolejowej oraz pociągów, za pośrednictwem których będzie realizowany ruch pasażerski pomiędzy lotniskiem, a największymi miastami polski. Te same motywy graficzne i oznakowania będą także wykorzystywane przez spółkę celową Centralny Port Komunikacyjny sp. z o.o.
- Jestem przekonany, że CPK będzie wizytówką Polski na arenie międzynarodowej. Tak spektakularny projekt wymaga odpowiedniej komunikacji i budowania rozpoznawalności już na pierwszym etapie procesu inwestycyjnego. Identyfikacja wizualna Portu „Solidarność” będzie w tym zakresie istotnym wsparciem i ugruntuje świadomość CPK w Polsce i za granicą. Chcemy by CPK na rynku usług lotniczych stał się marką równie silną jak Heathrow czy Roissy-Charles de Gaulle – mówi Jacek Bartosiak, prezes zarządu Centralnego Portu Komunikacyjnego sp. z o.o.

Głównym elementem znaku towarowego Port „Solidarność” jest symbol stanowiący połączenie koła i strzałek tworzących literę „S”, która bezpośrednio nawiązuje do nazwy Centralnego Portu Komunikacyjnego — „Solidarność”. Strzałki spotykają się w centrum okręgu, podkreślając centralne położenie lotniska oraz jego najważniejszą funkcję — komunikację. Symbolizują także ruch, dynamikę, a poprzez swój kształt nawiązują do startujących samolotów. Znak oparty jest na okręgu, aby odnieść się bezpośrednio do słowa „Centralny” i podkreślić jego znaczenie.

O Porcie „Solidarność”
Port „Solidarność” w perspektywie kilku lat stanie się najważniejszą polską inwestycją infrastrukturalną. W ramach projektu zostanie wybudowane nowoczesne lotnisko, którego lokalizacja planowana jest 37 km na zachód od Warszawy w okolicy Grodziska Mazowieckiego. CPK zakłada ponadto intensywny rozwój sieci połączeń drogowych oraz kolejowych na terenie całego kraju. Umożliwią one przejazd pomiędzy Warszawą a największymi polskimi miastami w czasie poniżej trzech godzin. Inwestycja ma stworzyć ponad 150 tys. nowych miejsc pracy, a jej wartość w pierwszym etapie wyniesie 35 mld złotych.

(red.)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.