Dodaj ogłoszenie o pracy


DKV rozszerza sieć stacji w Rosji, Danii i Czechach

DKV inwestuje w rozszerzenie swojej sieci stacji paliw poza granicami UE. W ostatnich dniach do sieci dołączyło ponad 2100 stacji Lukoil, w efekcie czego łączna liczba stacji dostępnych na kartę DKV w Rosji wynosi dziś 6400 punktów. Unijna oferta DKV powiększyła się natomiast o 160 punków w Danii oraz 200 w Czechach.

Ekspansja DKV na obszar Rosji to naturalna konsekwencja rozszerzania działalności operatora na obszar Azji, Afryki oraz Bliskiego Wschodu. W wyniku rozszerzenia współpracy liczba stacji DKV w Rosji jest dziś trzy razy większa niż jeszcze rok temu. Firmy poruszające się na terenie Unii Europejskiej także mogą liczyć na większą wygodę. W Czechach DKV podpisało właśnie umowę z koncernem naftowym Benzina, zapewniając swoim klientom dostęp do wszystkich 200 stacji tego operatora. Oprócz paliw konwencjonalnych na stacjach Benzina dostępne są również paliwa alternatywne, takie jak CNG i LPG, które można rozliczać bezgotówkowo za pomocą DKV Card. Oferta skierowana jest więc nie tylko do profesjonalnych przewoźników, ale także do firm dysponujących samochodami osobowymi. W efekcie nowej umowy, łączna liczba stacji dostępnych na kartę DKV w Czechach wynosi dziś 1350 punktów.

Na północy Europy możemy za to liczyć na większą elastyczność tankowań w Danii. Posiadacze DKV Card mogą tam płacić kartą na kolejnych 160 stacjach benzynowych marki Go'on. To punkty samoobsługowe, dostępne przez całą dobę. Ekspansja w Danii zwiększyła liczbę stacji DKV w tym państwie do ponad 1330 lokalizacji, co odpowiada pokryciu około 60 procent całej krajowej sieci stacji.

W ciągu ostatniego półrocza, w efekcie rozbudowy sieci, łączna liczba stacji DKV wzrosła do 64 000 punktów na czterech kontynentach, w 45 krajach. Każdego roku operator dołącza do niej około 5000 stacji benzynowych, ze szczególnym naciskiem na punkty oferujące dodatkowo paliwa alternatywne, takie jak CNG i LPG.

(źr. DKV Euro Service)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.