Dodaj ogłoszenie o pracy


DB Schenker otworzył pierwsze centrum logistyczne zasilane energią słoneczną

DB Schenker otworzył w Dubaju swoje pierwsze zasilane w pełni energią słoneczną centrum logistyczne o powierzchni 33 tys. mkw. Regionalne centrum dystrybucyjne DLC II znajduje się w obszarze logistycznym na południu Dubaju, w bezpośrednim sąsiedztwie międzynarodowego portu lotniczego Al Maktoum.

DLC II stanie się centralnym regionalnym centrum logistycznym na Bliskim Wschodzie dla klientów DB Schenker, w tym Unilever, głównego lokalnego partnera.
Budowa zasilanego w pełni energią słoneczną centrum logistycznego w Dubaju jest jednym z serii Eko Magazynów DB Schenker. Inne tego typu zielone magazyny znajdują się w Singapurze, Helsinkach, Klagenfurcie, Tilburgu i Dortmundzie. Ponadto magazyny DB Schenker są sukcesywnie wyposażane w oświetlenie LED.

Nowe centrum logistyczne w Dubaju z systemem kontrolującym temperaturę pozwala na składowanie 90 tys. europalet na powierzchni 33 tys. mkw. Dodatkowo na usługi o wartości dodanej (VAS) przeznaczona została antresola o powierzchni 3 tys. mkw. Portfolio usług centrum logistycznego obejmuje magazynowanie materiałów niebezpiecznych, różnego rodzaju VAS, dystrybucję i usługi dostawcze, jak również transport morski i lotniczy. DLC II znajduje się w jednej z najważniejszych stref wolnego handlu w regionie. Bezpośrednie połączenia z portu morskiego Jebel Ali i międzynarodowego portu lotniczego Al Maktoum umożliwiają szybki i efektywny transport. Wraz z zakończeniem DLC II zakończono drugi z trzech etapów planu rozwoju rozbudowy logistyki kontraktowej w Dubaju. Do 2021 r. DB Schenker stworzy tam powierzchnię logistyczną liczącą 80 tys. mkw.

(źr. DB Schenker)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.