Dodaj ogłoszenie o pracy


Pierwsze elektryczne ciężarówki Volvo już we flotach firm transportowych

W lutym Volvo Trucks dostarczyło swoje pierwsze w pełni elektryczne samochody ciężarowe – śmieciarkę oraz pojazd dystrybucyjny. Ich odbiorcą są przedsiębiorstwa ze Szwecji - komunalne Renova oraz DB Schenker i jej lokalny podwykonawca TGM.

Samochody ciężarowe Volvo FL Electric należą do pilotażowej partii pojazdów opracowanych we współpracy z wybranymi klientami. Ograniczona ilościowo seryjna produkcja Volvo FL Electric oraz siostrzanego modelu Volvo FE Electric, przeznaczonych na rynki europejskie, rozpocznie się w drugiej połowie 2019 r. Brak generowanego przez silnik spalinowy hałasu oraz zerowa emisja spalin przyczyniają się do poprawy warunków pracy kierowcy oraz utrzymania czystszego i cichszego środowiska miejskiego.

Kierowcy wyznaczeni do prowadzenia pojazdów elektrycznych mieli możliwość ich wypróbowania jeszcze przed dostawą, w ramach szkolenia. – Największe wrażenie wywarł na nich układ napędowy, zapewniający dynamiczne przyspieszanie i niski poziom hałasu – relacjonuje Roger Alm, prezes Volvo Trucks. – Będziemy dalej rozwijać naszą ofertę w obszarze rozwiązań zelektryfikowanych. Jednocześnie systematycznie zmniejszamy oddziaływanie klimatyczne i środowiskowe naszych pojazdów zasilanych olejem napędowym i gazem, wprowadzając układy napędowe o wysokiej sprawności – konkluduje prezes Volvo Trucks.

Volvo FL Electric i Volvo FE Electric zostały opracowane z myślą o transporcie dystrybucyjnym, wywozie odpadów oraz innych zastosowaniach w transporcie miejskim. Dopuszczalna masa całkowita Volvo FL Electric wynosi 16 ton, a Volvo FE Electric – 27 ton.

(źr. Volvo Trucks)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.