Dodaj ogłoszenie o pracy


Koniec z kartonami i folią - UPS stworzył opakowanie wielokrotnego użytku dla przesyłek kurierskich

UPS wspólnie z firmą TerraCycle (globalnym producentem dóbr konsumenckich i liderem w zakresie recyklingu) opracowali innowacyjne opakowanie wielokrotnego użytku dla przesyłek kurierskich. Opakowanie pod nazwą Loop™ zostanie przetestowane w tym roku w Paryżu i Nowym Jorku. Będzie to pierwszy krok do jego pełnego wdrożenia na innych rynkach świata.

Wprowadzenie do usługi kurierskiej opakowań wielokrotnego użytku Loop™ ma na celu znaczne zmniejszenie wykorzystania jednorazowych opakowań tj. kartony, folie, itp. a efekcie zmniejszenie ilości odpadów, które przy rosnącym e-handlu wręcz zalewają świat. Każdy kto zechce nadać paczkę będzie mógł zapakować swoje rzeczy do specjalnie zaprojektowanych, trwałych opakowaniach, które po dostarczeniu przesyłki do odbiorcy będą zbierane, czyszczone i ponownie wykorzystywane do załadunku i wysyłki. - Opakowania Loop nie tylko wyeliminują odpady opakowaniowe, ale także znacznie podwyższą komfort użytkowania produktów i wygodę zakupów — potwierdza Tom Szaky, dyrektor generalny TerraCycle.
Opakowania Loop, wykonane są z takich materiałów jak stopy metali, szkło i tworzywa sztuczne, dzięki czemu są trwałe i nadają się do ponownego użytku lub recyklingu. Takie same parametry ma zewnętrzny kontener transportowy - supernowoczesny pojemnik, który wyeliminuje potrzebę stosowania pudełek jednorazowych i znacząco zredukuje ilość odpadów. UPS jest liderem w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i gospodarki o obiegu zamkniętym, dlatego firma z chęcią włączyła się w zaprojektowanie  i wprowadzenie na rynek kurierski opakowań wielokrotnego użytku.

UPS i TerraCycle współpracowali też przy zaprojektowaniu opakowania z wewnętrznymi przekładkami, które może służyć do transportu cieczy, produktów suchych i środków higieny osobistej. Materiały, z których wykonane są opakowania umożliwiają łatwe czyszczenie pojemnika przed jego ponownym użyciem.
Testy pilotażowe Loop'a, które odbędą się w Paryżu i Nowym Jorku w 2019 roku, pozwolą zebrać opinie konsumentów, na bazie których możliwe będzie usprawnienie całego procesu tworzenia nowego standardu opakowań wielokrotnego użytku o różnych rozmiarach i przeznaczeniu.

(źr. UPS)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.