Konto pracodawcy

Rohlig Suus Logistics – 2017 rekordowy rok w historii firmy

Dwucyfrowy wzrost sprzedaży i ponad 842 mln zł przychodu, 2 mln zleceń, 27 tys. m.kw. nowych powierzchni magazynowych przekazanych do użytku, umocnienie pozycji spółki w kluczowych obszarach biznesowych – to najważniejsze wyniki podsumowujące rekordowy 2017 rok w Rohlig Suus Logistics SA. Spółka, będąca jednym z czołowych graczy na rynku logistycznym i największym polskim operatorem logistycznym, nie zwalnia tempa i zapowiada kolejne inwestycje.

W ciągu ostatnich pięciu lat firma prawie dwukrotnie zwiększyła swoje przychody, a w ostatnich 12 miesiącach jej przychody wzrosły o 20 proc. To najwyższy wskaźnik wśród wszystkich operatorów logistyki w Polsce. – Branża logistyczna jest ściśle powiązana z kondycją gospodarki, która w ostatnich latach, m.in. dzięki rosnącemu popytowi wewnętrznemu i eksportowi, doskonale się rozwija. W ubiegłym roku umocniliśmy naszą pozycję w krajowej czołówce również dzięki bardzo dobrym wynikom w transporcie całopojazdowym, frachcie lotniczym oraz logistyce kontraktowej. Stale inwestujemy w rozwój oferty, np. poprzez rozbudowę nowoczesnej powierzchni magazynowej – powiedział Tadeusz Chmielewski, prezes zarządu Rohlig Suus Logistics SA.
W minionym roku spółka uruchomiła blisko 27 tys. m.kw. nowych powierzchni magazynowych w Gliwicach, Poznaniu, Warszawie i Bydgoszczy. Duże zapotrzebowanie rynku na usługi z zakresu logistyki kontraktowej wpłynęło na decyzję o podjęciu kolejnych inwestycji. W tym roku zamierza uruchomić kolejne obiekty o łącznej powierzchni ok. 32 tys. m.kw. Firma stale inwestuje także w innowacje i rozwój produktów. W 2017 roku firma wprowadziła m.in. wózki systemowe (VNA), które wykorzystywane są w magazynach wysokiego składowania. Nowoczesne urządzenia, które pozwalają optymalizować zagospodarowanie przestrzeni, stosowane są m.in. w Gliwicach oraz Krakowie.
Obok logistyki kontraktowej, dynamicznie rozwijającym się produktem jest fracht lotniczy, który w 2017 roku zanotował wyraźny wzrost sprzedaży szczególnie na kierunkach eksportowych. Spółka w tym obszarze wzmocniła również eksport do Stanów Zjednoczonych, gdzie za wysoką jakość obsługi i standardy odpowiada w ramach partnerskiej współpracy z globalną grupą Rohlig.
Na szczególną uwagę zasługuje również fracht drogowy. Każdego tygodnia w ramach połączeń drobnicowych odbywa się ponad 200 regularnych połączeń w Europie, co świadczy o istotnej roli Polski w międzynarodowych przewozach drobnicowych. System połączeń nieustannie się rozwija o kolejne kierunki m.in. w 2017 roku wzmocniono ofertę przewozów do Włoch. Spółka konsekwentnie rozwija także obszar FTL, o czym świadczy wskaźnik blisko 200 tys. zrealizowanych przewozów całopojazdowych w roku ubiegłym.
– W kolejnych latach większy akcent postawimy na wzmocnienie naszej obecności na rynkach europejskich, zarówno poprzez rozwój naszych połączeń drobnicowych na Starym Kontynencie, jak i rozbudowę sieci oddziałów. Polska staje się coraz bardziej konkurencyjnym makroregionem dla branży transportowej, wynika to nie tylko z popytu wewnętrznego czy eksportu, ale także z rosnącego udziału przewozów międzynarodowych. Jednocześnie wraz ze wzrostem wolumenu przewożonych towarów rozwijają się inne obszary logistyki, np. zauważalnie rośnie popyt na zasoby powierzchni magazynowej. Obecny, 2018 rok stoi po znakiem rozwoju, jeszcze w pierwszej połowie uruchomimy nowe przedstawicielstwa Rohlig Suus poza granicami Polski. – powiedział Tadeusz Chmielewski.
Istotnym wyzwaniem dla całej branży pozostaje zapewnienie stabilnej i profesjonalnej kadry pracowników i współpracowników, dzięki którym firmy logistyczne będą w stanie odpowiadać na zapotrzebowanie rynku. Aktualnie spółka zatrudnia 1400 pracowników w 24 oddziałach w Polsce i Europie.

Niedawno firma otworzyła oddziały w Czechach i na Węgrzech. Obok rozwoju frachtu lotniczego, morskiego i kolejowego spółka planuje rozwinięcie i umocnienie w tym regionie własnej sieci transportu całopojazdowego. Powołanie struktur operacyjnych w Budapeszcie oraz czeskiej Pradze, Ostrawie i Libercu ma na celu pogłębienie kompetencji Rohlig Suus Logistics i dalszy wzrost biznesu globalnego polskiego operatora w makroregionie.

(źr. Rohlig Suus Logistics)

 

kobiety w logistyce
Kobiety w zarządach firm - perspektywa globalna
Różnice w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn w Polsce sięgają prawie 20 proc.
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Czy w roku 2019 zdrożeje OC?
Jakie świąteczne wydatki przedsiębiorcy mogą rozliczyć w kosztach?
Nowe przepisy uregulują kwestię adresów na zwolnieniach lekarskich
Jak sprawdzić brokera usług kurierskich i nie stracić na paczkach?
Co nas czeka w cyberbezpieczeństwie w 2019 roku?
Czy można i czy warto pożyczać licencję transportową?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Co zdominuje transport w 2019 roku?
Zmiany w ustawie o prawie lotniczym ułatwią realizację CPK
Motywacja tylko w korporacjach? Większość firm MŚP dostrzega korzyści z motywowania kadr, ale ponad 20 proc…
Plaga manipulacji tacho to problem, z którym musi zmierzyć się branża transportowa
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
Rusza rozbudowa Nabrzeża Oliwskiego w Porcie Gdańsk
Netto Polska i Frigo Logistics rozszerzają współpracę
Rusak Business Services otworzył nowy skład celny, podatkowy oraz magazyn krajowy
Zmiany w zarządach Grupy DB Cargo Polska
Grupa Raben uruchomiła nowe narzędzie do śledzenia przesyłek w czasie rzeczywisty ...
Trzy nowe Dragony w taborze STK
Fracht FWO Polska podsumował ostatnie 12 miesięcy i przedstawia plany na 2019
InPost obsłużył ponad 86 mln przesyłek w 2018 roku
Agility zainwestuje 100 mln USD w cyfrową platformę logistyczną Shipa
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC