Dodaj ogłoszenie o pracy


Mianowano nowego prezesa zarządu Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego

ICTSI, właściciel BTC - Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego Sp. z o.o. nominował Wojciecha Szymulewicza na nowego prezesa zarządu BCT.

Wojciech Szymulewicz zastąpił Krzysztofa Szymborskiego, który odszedł na emeryturę po 10 latach zarządzania terminalem. Szymulewicz swoją karierę w BCT rozpoczął w 2006 roku jako kierownik działu IT. W ciągu ostatnich 13 lat pracował na kluczowych stanowiskach w BCT oraz za granicą na rzecz Grupy ICTSI. Od 2016 roku był prezesem zarządu w Adriatic Gate Container Terminal (AGCT) w Rijece, w Chorwacji.
- Skuteczność operacyjna, innowacyjne rozwiązania logistyczne i znaczący wkład w działalność Portu Gdynia zapewniają stałym klientom BCT sprawną obsługę, która spełnia, a nawet przekracza standardy międzynarodowe. Jesteśmy przekonani, że pan Szymulewicz nie tylko zagwarantuje obecne, oferowane przez terminal, najwyższe standardy obsługi, ale również wniesie pozytywny wkład w nieustanny rozwój BCT - powiedział Hans-Ole Madsen, senior vice president ICTSI EMEA.

(źr. BCT)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.