Dodaj ogłoszenie o pracy


Przegląd Tygodniowy Pracujwlogistyce.pdf nr 15

Pobierz: Przegląd Tygodniowy Pracujwlogistyce.pdf nr 15

W numerze:

Czas to pieniądz - czyli jak skutecznie zarządzać czasem pracy w logistyce produktów szybkorotujących

Organizacja pracy w przypadku szczególnych potrzeb pracodawcy - zarządzanie czasem pracy w świetle przepisów prawa cz.III

Branża TSL a „zerowy” VAT w transakcjach importu

Posiadasz tylko licencję międzynarodową, pomyśl również o uzyskaniu krajowej!

Giganci Logistyki
Mam duszę misjonarza - Rozmowa z prof. UE dr hab. Danuta Kisperska-Moroń z Katedry Logistyki Ekonomicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach o logistyce i o niej samej
Logistyka to idealne podłoże do zastosowania modeli ekonometrycznych - Aleksander Mączko  wiceprezes ET Logistik Sp. z o.o.

Kobiety w Logistyce

Agnieszka Pamuła kierownik oddziału DTA Sp. z o. o. w Pruszkowie - Między Wschodem a Zachodem...
Danuta Cholewa pełnomocnik zarządu ds. agencji celnych Trade Trans Sp. z o.o. - Zamieniłam dziennik szkolny na dokument SAD

ABC zawodów TSL - Kupiec usług transportowych 
Inne

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.