Dodaj ogłoszenie o pracy


Przegląd Tygodniowy Pracujwlogistyce.pdf nr 13

Pobierz: Przegląd Tygodniowy Pracujwlogistyce.pdf nr 13

W numerze:

Jak przygotować do życia zawodowego młodego Polaka? - wykształcenie pracowników a realne potrzeby pracodawców - HR w logistyce, III debata Pracujwlogistyce.pl

Czas na zmiany - dyrektor HR powinien być strategicznym doradcą zarządu

Zarządzanie czasem pracy w świetle obowiązujących przepisów (cz. I)


Kiedy pracownikowi należy się wynagrodzenie za godziny nadliczbowe?

Nowinki Techniczne - Giełda ładunkowa Trans.eu teraz z mapami

Kobiety w logistyce:
Umiejętność gry w brydża sprawdza się też w transporcie - Magdalena Lubańska, dyrektor transportu krajowego FM Logistic Polska
Nigdy w życiu nie zamieniłabym spedycji lotniczej na inny dział - Ewa Włodarczyk szef Biura Frachtu Lotniczego Schenker Sp. z o.o.

ABC zawodów TSL - Spedytor międzynarodowy FTL

„Rzetelny Przewoźnik” uczy jak nie dać się okraść w transporcie

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.