Dodaj ogłoszenie o pracy


Maersk i MSC wstrzymują żeglugę kontenerową do i z Rosji

Jak podały dzisiaj światowe serwisy żeglugowe, najwięksi armatorzy kontenerowi - A.P. Moller-Maersk i MSC potwierdzili zawieszenie żeglugi do Rosji. Firma A.P. Moller-Maersk, która obsługuje trasy żeglugi kontenerowej do Sankt Petersburga i Kaliningradu na Morzu Bałtyckim, Noworosyjska na Morzu Czarnym oraz Władywostoku i Wostocznego na wschodnim wybrzeżu Rosji, ogłosiła dziś, że wszystkie przewozy kontenerowe do Rosji zostaną tymczasowo wstrzymane.

Jako podkreśla się w informacjach, decyzja Maerska i MSC może być następstwem oświadczenia firmy Ocean Network Express, która jako również dzisiaj potwierdziła, że odwołała bookingi do i z Rosji. W ubiegłym tygodniu niemiecka firma Hapag Lloyd również tymczasowo wstrzymała rezerwacje do Rosji, a także operacje na Ukrainie.
Jednocześnie Maersk zapowiedział, że zawieszenie nie będzie dotyczyło produktów żywnościowych ani dostaw medycznych i humanitarnych.

Linia żeglugowa MSC również wstrzymała od 1 marca 2022 bookingi do i z Rosji.

(red/źr. ship-technology.com)

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.