Dodaj ogłoszenie o pracy


Poczta Polska realizuje pilne dostawy dla uchodźców z Ukrainy

Poczta Polska we współpracy z Rządową Agencją Rezerw Strategicznych transportuje zaopatrzenie z magazynów RARS dla uchodźców z Ukrainy napływających do Polski. Kursy z najpotrzebniejszymi przedmiotami realizowane są już od 24 lutego, czyli od pierwszego dnia rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Począwszy od 24 lutego br., Poczta Polska obsługuje transporty z magazynów Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, które trafiają do miejsc dystrybucji zaopatrzenia na ścianie wschodniej, m.in. na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. Dzięki sprawnej realizacji zleconych zadań, napływający szerokim strumieniem uchodźcy z Ukrainy na bieżąco otrzymują najpotrzebniejsze przedmioty. Szukający schronienia w Polsce otrzymują przewożone przez pocztowców m.in. koce, łóżka, poduszki, ubrania i inne materiały pierwszej potrzeby, związane z zakwaterowaniem w nowych warunkach. Pocztowe kursy z magazynów RARS do wyznaczonych miejsc docelowych, realizowane są w oparciu o aktualnie zgłaszane potrzeby. Od 24 lutego Spółka zorganizowała już ponad 30 transportów, a na poniedziałek, ostatni dzień trwającego miesiąca, zaplanowanych zostało kilkanaście kolejnych.
− Poczta Polska jest spółką posiadającą olbrzymie zaplecze logistyczne i doświadczenie pozwalające realizować transporty niemal w każdej sytuacji, także i teraz w warunkach niestandardowych i najbardziej wymagających. Dzięki współpracy Spółki z Rządową Agencją Rezerw Strategicznych, nasi sąsiedzi potrzebujący pilnej pomocy po przekroczeniu granicy państwowej, otrzymują ją na bieżąco – zaznacza Tomasz Zdzikot, prezes Poczty Polskiej.

Należy podkreślić, że nie jest to pierwszy kontrakt z Rządową Agencją Rezerw Strategicznych, jaki realizuje Spółka. Poczta Polska od początku wystąpienia zagrożenia wirusem SARS-Cov-19 wspomaga Ministerstwo Zdrowia w realizacji dystrybucji środków ochrony. Spółka realizuje szereg zadań, m.in. w zakresie magazynowania, konfekcjonowania, transportu paletowego oraz usług paczkowych. Wykonuje dostawy do: szpitali (w tym szpitali tymczasowych), magazynów wojewodów, placówek POZ, Domów Pomocy Społecznej, stacji krwiodawstwa, jednostek straży pożarnej, policji czy Wojska Polskiego oraz aptek. Poczta Polska dostarczała również środki dezynfekujące dla szkół i przedszkoli.

(źr. Poczta Polska)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.