Dodaj ogłoszenie o pracy


Hillebrand rozwija logistykę ekskluzywnych i kolekcjonerskich trunków

Hillebrand, światowy operator logistyczny specjalizujący się w obsłudze rynku alkoholi i napojów, rozwija usługi specjalne dedykowane logistyce ekskluzywnych i kolekcjonerskich alkoholi. W ostatnim czasie zespół Hillebrand zorganizował dostawę 800 butelek unikatowych win z Japonii na aukcję do jednego z najbardziej renomowanych domów aukcyjnych w Hong Kongu. Ich wartość została wyceniona na 700 tys. euro.

Miejscem odbioru 800 butelek wina na aukcję w Hong Kongu był dom ich właściciela, położony w małej wiosce, znajdującej się ok. 180 km od Tokio. Przy współpracy z lokalnym ekspertem w dziedzinie winiarstwa i unikatowych win, cała kolekcja została najpierw szczegółowo opisana i sfotografowana. Następnie butelki umieszczono w 71 specjalnych skrzynkach. Za ich pakowanie i przygotowanie do transportu, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, odpowiadał dedykowany zespół Hillebrand, doświadczony w obsłudze tak wyjątkowych i wartościowych ładunków. Skrzynki z winami zostały przetransportowane samochodami ciężarowymi z zawieszeniem pneumatycznym do międzynarodowego portu lotniczego Narita (ok. 65 km od centrum Tokio). Tu je spaletyzowano i zabezpieczono przed liczącym ok. 2900 km lotem do Hong Kongu. Aby zapobiec szkodliwym wpływom szoku termicznego i ekstremalnych zmian wilgotności, które mogłyby wpłynąć na jakość wina, eksperci Hillebrand wykorzystali innowacyjne rozwiązanie - termostatyczną folię VinLiner. Jej zadaniem było utrzymanie stałej temperatury podczas transportu i zmniejszenie wpływu promieniowania cieplnego, przewodzenia i konwekcji.
Ładunek z tak cennym winem wymagał też specjalnego i kompleksowego ubezpieczenia, które obejmowało nie tylko jego wartość ale też jakość. Polisa Hillebrand dla tak cennych ładunków jest przygotowywana indywidualnie i zakłada zerowy udział własny. To oznacza, że w mało prawdopodobnym przypadku kradzieży lub uszkodzenia, właściciel wartościowego ładunku otrzymuje odszkodowanie w wysokości uzgodnionej wartości ubezpieczenia.

Realizacja dostawy 800 butelek wina na aukcję w Hong Kongu, od sfotografowania kolekcji, zapakowania i ubezpieczenia do doręczenia na miejsce dostawy zajęła tylko 5 dni. W tym czasie ten wyjątkowy i cenny ładunek pokonał łącznie odległość 3080 km.

- Hillebrand jest jedną z niewielu firm logistycznych, które specjalizują się także w organizacji dostaw luksusowych i unikatowych alkoholi, o bardzo dużej wartości. To dla operatora zawsze wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Kluczem do sukcesu jest połączenie doświadczenia i perfekcji w organizacji z odpowiednim zapleczem logistycznym, rozbudowaną siecią i autorskimi rozwiązaniami - mówi Ellina Lolis, wiceprezes zarządu Hillebrand Poland i prezes zarządu Hillebrand Russia.

Dostawa 800 butelek win na aukcję w Hong Kongu jest kolejnym, specjalnym zleceniem, zrealizowanym przez Hillebrand. W ubiegłym roku firma zorganizowała dostawę 12 butelek wina Bordeaux Grand Cru rocznik 2000 z Huston (USA) do Bordeaux (Francja), które wcześniej przebywały w przestrzeni kosmicznej, 400 km od Ziemi na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Transport był częścią projektu CommuBioS, przeprowadzanego w ramach pierwszego programu badawczego Mission WISE firmy Space Cargo Unlimited. Hillebrand zorganizował także m.in. dostawę słynnej butelki whisky The Macallan 1926 wartej 1,2 mln USD, 51-letniej japońskiej whisky z destylarni Karuizawa, jednej z najdroższych i unikatowych whisky na świecie, czy pochodzącego z limitowanej edycji 20-letniego rumu Caroni z Trynidadu i Tobago.

(źr. Hillebrand)

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.