Dodaj ogłoszenie o pracy


CEVA Logistics partnerem logistycznym Ferrari i zespołu Scuderia Ferrari

CEVA Logistics, będąca częścią Grupy CMA CGM, ogłosiła podpisanie wieloletniej umowy o współpracy z Ferrari. CEVA została oficjalnym partnerem logistycznym Ferrari w wyścigach, a także partnerem zespołu Scuderia Ferrari, który jest najbardziej utytułowanym zespołem w historii Formuły 1. CEVA Logistics będzie świadczyć kompleksową obsługę logistyczną samochodów i sprzętu Scuderia Ferrari podczas wyścigów Grand Prix, a także serii wyścigów GT i innych imprez Ferrari Challenge.

Zespół Scuderia Ferrari bierze udział we wszystkich mistrzostwach świata Formuły 1 od 1950 r. i jest rekordzistą pod względem największej liczby zwycięstw w Grand Prix - wygrał 239 wyścigów i zdobył 16 tytułów World Constructors’ Championships. Jako partner zespołu Scuderia Ferrari, CEVA będzie miała swoje logo na nowym jednomiejscowym bolidzie Scuderia Ferrari z 2022 roku, a także na ciężarówkach zespołu oraz na wyposażeniu, odzieży kierowców i załóg. Nowy bolid F1 Scuderia Ferrari na sezon 2022 zostanie zaprezentowany 17 lutego. Oprócz ekspozycji marki w Formule 1, CEVA będzie widoczna w innych seriach, włączając wyścigi GT.
Wydarzenia Formuły 1 co roku gromadzą przed telewizorami setki milionów widzów, według Nielsen Sports, oczekuje się, że globalna seria wyścigów w tym roku dotrze do miliarda widzów, odnotowując w ubiegłym roku 20% wzrost (73 mln) na 10 kluczowych rynkach serii sportów motorowych, którymi były Brazylia, Chiny, Francja, Niemcy, Włochy, Rosja, Korea Południowa, Hiszpania, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone.

Globalne możliwości logistyczne CEVA
CEVA Logistics stale rozszerza swoją globalną pozycję lidera zgodnie z przyjętym planem, aby stać się jednym z 5 największych graczy logistycznych na świecie. Ferrari wybrało CEVA i jej wiodącą globalną sieć, aby zapewnić transport drogowy i morski swoich samochodów oraz sprzętu do miejsc wyścigów na całym świecie. Umowa z oficjalnym partnerem logistycznym obejmuje zarówno serie wyścigowe F1, jak i GT. Ponadto CEVA będzie obsługiwać transporty samochodów i sprzętu do miejsc docelowych imprez Scuderia Ferrari, a także zarządzać wysyłkami części zamiennych w Europie i globalną dystrybucją materiałów detalicznych. Mistrzostwa świata Formuły 1 w 2022 roku obejmują 23 globalne wydarzenia, które rozpoczną się 18 marca w Bahrajnie, a zakończą 20 listopada w Abu Zabi.

Wyścig o podium w redukcji emisji CO2
Grupa CMA CGM zobowiązała się do osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla do roku 2050. CEVA Logistics, jako część CMA CGM jest też mocno zaangażowana w ochronę środowiska. W ramach wysiłków na rzecz dekarbonizacji CEVA oferuje obecnie klientom alternatywne opcje paliwowe, w tym biopaliwa, LNG i biometan we frachtach oceanicznych, zrównoważone paliwa lotnicze we frachtach lotniczych oraz biopaliwa a nawet pojazdy elektryczne w transporcie drogowym. Inicjatywy te doskonale odzwierciedlają trajektorię Formuły 1 w kierunku zrównoważonego rozwoju. Od 2014 roku samochody Formuły 1 są napędzane silnikami hybrydowymi. Od roku 2022 silniki F1 Scuderii Ferrari będą napędzane paliwem o 10-procentowej zawartości etanolu. Do 2026 r. samochody wyścigowe będą korzystać z biopaliw, a do 2030 r. Formuła 1 chce osiągnąć zerową emisję dwutlenku węgla.

- Cieszymy się, że możemy powitać CEVA Logistics jako nowego partnera Zespołu Scuderii, firmę, z którą dzielimy podstawowe wartości, takie jak doskonałość, zaangażowanie, innowacyjność i pasja. W świecie wyścigów samochodowych wydajność i organizacja są niezbędne do osiągnięcia celów w każdej dziedzinie, a logistyka odgrywa istotną rolę w naszej codziennej działalności, zarówno na torze, jak i w Maranello. W przypadku CEVA Logistics możemy liczyć na firmę, która nie tylko działa na najwyższym poziomie w swoim obszarze działalności, ale także szczególnie dba o wsparcie nas w osiągnięciu celu, który jest kluczowy dla Ferrari i Formuły 1, czyli stania się neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla do 2030 roku – skomentował Mattia Binotto, dyrektor generalny i dyrektor zespołu, Scuderia Ferrari.

(źr. CEVA Logistics)

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.