Dodaj ogłoszenie o pracy


CHEP w gronie Top Employer Europe 2022

Spółki CHEP w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Hiszpanii, Niemczech, Polsce, Belgii, Francji i Włoszech otrzymały wyróżnienie Top Employer Europe 2022 za doskonałe warunki pracy i praktyki HR. Proces certyfikacji został przeprowadzony przez Top Employers Institute (TEI), globalną instytucję promującą najlepsze praktyki z zakresu organizacji pracy. Akredytacja objęła spółki w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Hiszpanii, Niemczech, Polsce, Belgii, Francji i Włoszech.

Program Top Employers Institute certyfikuje organizacje na podstawie wyników ankiety dotyczącej najlepszych praktyk HR. Ankieta obejmuje sześć domen HR składających się z 20 tematów takich jak Strategia względem pracowników, Środowisko pracy, Pozyskiwanie talentów, Szkolenie, Zdrowie czy Różnorodność i integracja. Organizacja TEI uwzględnia wyłącznie te firmy, które spełniają najwyższe standardy doskonałości w kwestii warunków pracowniczych.

Warunki pracy w firmie CHEP i praktyki stosowane przez jej dział HR należą do segmentu „Workplace Postive” w ramach przyjętych przez nią Celów Zrównoważonego Rozwoju 2025. Specjalny nacisk położono na kwestie integracji i różnorodności (ang. Inclusion & Diversity, I&D).
W 2021 roku 36% spośród wszystkich pracowników firmy CHEP na stanowiskach kierowniczych w Europie stanowiły kobiety. Globalnie ten wskaźnik wyniósł 32%. Firma przyjęła zobowiązanie, aby co najmniej 40% stanowisk menadżerskich sprawowały kobiety, a ponadto zaplanowano podwojenie liczby kobiet w zakładach firmy do 2025 r. Kolejnym istotnym celem jest dołączenie do grupy 20% najbardziej inkluzywnych firm. CHEP jest nadal aktywnym członkiem LEAD, organizacji zaangażowanej w budowanie większej równowagi płci w branżach handlu detalicznego, FMCG i łańcucha dostaw.

Oprócz certyfikacji w Europie, firma CHEP uzyskała również akredytację Top Employer w Afryce oraz Ameryce Środkowej – łącznie certyfikacja objęła 21 krajów na świecie.

(źr. CHEP Polska)

 

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.