Dodaj ogłoszenie o pracy


DB Schenker uruchomił nową jednostkę - Schenker Ventures

DB Schenker uruchomił nową jednostkę - Schenker Ventures, która będzie stymulować innowacje w logistyce poprzez udzielanie wsparcia i współpracę z przedsiębiorcami i założycielami. Schenker Ventures będzie nawiązywać do dotychczasowej działalności i inwestycji podejmowanych przez DB Schenker. Wesprze założycieli i start-upy swoim kapitałem, wiedzą branżową i aktywami. Ponadto Schenker Ventures będzie współpracować z twórcą przedsięwzięć wysokiego ryzyka – MVP Factory w celu realizacji studia venture.

- Chcemy napędzać nowe pomysły w branży logistycznej i w łańcuchu dostaw, chcemy być w tej dziedzinie numerem jeden. Pragniemy budować przyjazną dla klimatu, cyfrową przyszłość. Schenker Ventures będzie wdrażał innowacje dzięki swojej kreatywności, determinacji i swobody na polu przedsiębiorczości. Stanowiąc strategiczną inicjatywę jako dodatkowy element prowadzonej przez nas bieżącej działalności, Schenker Ventures będzie mieścić się blisko DB Schenker, ale nie w samej siedzibie spółki. Zaczyna się nowy rozdział w korporacyjnych przedsięwzięciach wysokiego ryzyka i innowacjach - powiedział Jochen Thewes, CEO DB Schenker.

– W Schenker Ventures kierujemy się jedną podstawową zasadą: wielkie idee wymagają swobody w zakresie przedsiębiorczości. Założyciele muszą sprawować kontrolę. Dlatego naszym celem jest stworzenie środowiska, w którym zachowają oni prawo własności, jak i pełną kontrolę nad swoimi start-upami. Jako doświadczone przedsiębiorstwo z rozległą siecią oferujemy im wsparcie w postaci kapitału, specjalistycznej wiedzy z zakresu zarządzania łańcuchem dostaw, infrastrukturę logistyczną i kontakty z najważniejszymi klientami z całego świata. – stwierdził Patric Hoffmann, Head of Schenker Ventures.

Nowa jednostka będzie opierać się nad dwóch fundamentach. Pierwszy z nich stanowi strukturę wszystkich działań z zakresu kapitału wysokiego ryzyka, prowadzonych przez firmę DB Schenker i będzie pełnić funkcję długoterminowego inwestora skupiającego się na start-up’ach serii B+ w różnych dziedzinach logistyki i zarządzaniu łańcuchem dostaw. Nacisk kładziony jest na rozwój i projektowanie nowych modeli biznesowych, ukierunkowanych na koncepcje cyfrowe, oparte na najnowszych technologiach oraz zorientowanych na zrównoważony rozwój.

Drugi filar Schenker Ventures to studio venture. Zostało ono założone przy pomocy spółki MVP Factory z siedzibą w Berlinie. Ma na celu wprowadzenie nowego sposobu budowania przedsięwzięć w logistyce. Umożliwi nieprzeciętnym przedsiębiorcom zakładanie firm logistycznych nowej generacji, napędzając transformację branży. Każda firma będzie się opierać na własnych pomysłach poszczególnych przedsiębiorców lub na innych istniejących już koncepcjach, stworzonych wspólnie przez Schenker Ventures i MVP Factory. Za pośrednictwem studia venture wybrani założyciele otrzymają wszelkie zasoby potrzebne do uruchomienia mających odnieść sukces firm, w tym kapitał, doradztwo i wiedzę specjalistyczną z danej dziedziny.

Obecnie spółka DB Schenker współpracuje już z ponad 50 firmami typu start-up oraz firmami technologicznymi z różnych jednostek biznesowych, funkcji i regionów na całym świecie. Założenie Schenker Ventures jeszcze bardziej wzmocni te działania.

(źr. DB Shcenker)

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.