Dodaj ogłoszenie o pracy


Fracht FWO rozpoczął dostawy dla jednej z największych inwestycji energetycznych w Polsce

Fracht FWO został głównym partnerem logistycznym globalnego dostawcy technologii dla energetyki, lidera konsorcjum w projekcie budowy Nowy Blok Energetyczny w Elektrowni Dolna Odra. Fracht rozpoczął właśnie realizację serii dostaw dla jednej z największych inwestycji branży energetycznej w naszym kraju.

W ramach tego projektu, Fracht FWO odpowiada za organizację transportów elementów kotłów i innych urządzeń, w tym przyjęcia ładunków i ich dostawę aż do miejsc posadowienia na budowie bloków energetycznych w Elektrowni Dolna Odra. - Organizacja tych dostaw, z wykorzystaniem różnych gałęzi transportowych, w tym morskiej, śródlądowej i drogowej, to ogromny projekt, rozłożony na kilka etapów. Każdy z nich będzie złożoną i skomplikowaną logistycznie operacją, której przeprowadzenie nie byłoby możliwe bez wieloletniego doświadczenia w obsłudze tego typu dostaw, eksperckiej wiedzy naszych zespołów oraz właściwie dobranych partnerów – mówi Andrzej Bułka, prezes zarządu Fracht FWO Polska.

Realizacja pierwszej dostawy do Elektrowni Dolna Odra rozpoczęła się we wrześniu. Na budowę bloków energetycznych trafi jeszcze w tym miesiącu 16 elementów kotłów o łącznej wadze przekraczającej 748 ton, w tym najcięższe elementy mają ponad 86 ton i długość sięgającą nawet 35 m. Ładunek ten przypłynął już z Turcji do portu w Szczecinie, gdzie przy użyciu specjalistycznego sprzętu został przeładowany na barki w celu dalszego transportu.
- Naszym zadaniem było przyjęcie urządzeń w szczecińskim porcie, a następnie koordynacja kolejnych etapów transportu– wyjaśnia Piotr Prasał, Koordynator Projektu Dolna Odra w Fracht FWO.

Łańcuchy dostaw dla energetyki
Fracht FWO jest jednym z nielicznych operatorów na polskim rynku logistycznym, który specjalizuje się w organizacji dostaw ładunków ciężkich dla przemysłu energetycznego i wydobywczego. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i szerokiej wiedzy eksperckiej, także z zakresu technologii urządzeń energetycznych, zespół Fracht FWO realizuje nawet najbardziej skomplikowane łańcuchy dostaw. Wykorzystuje przy tym globalny know-how i światową sieć partnerów Grupy Fracht, która ma swoje oddziały w 43 krajach. Wśród przykładów zrealizowanych w tym roku transportów wymienić można m.in. dostawę kilkudziesięciu transformatorów do Kanady i krajów Beneluxu, czy elementów dwóch wielkich kotłów parowych z Włoch do Polski. Fracht FWO świadcząc kompleksowe usługi z zakresu logistyki ładunków ponadnormatywnych i project cargo, realizuje transporty praktycznie do każdego miejsca na świecie.

Zapraszamy do obejrzenia przeładunku wrześniowej dostawy Fracht FWO do Elektrowni Dolna Odra w porcie w Szczecinie:

 

(źr. Fracht FWO Polska)

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.