Dodaj ogłoszenie o pracy


„Profesjonalni Kierowcy” – drugie szkolenie umiejętności w praktyce!

20 lipca odbyło się drugie szkolenie praktyczne w ramach akcji „Profesjonalni Kierowcy”. Tym razem kursantów gościł Partner akcji - Wielton S.A. Uczestnicy poznali zasady prawidłowego manewrowania, wymiany kół oraz mieli okazję szkolić jazdę na drodze. „Profesjonalni Kierowcy” to największy program społeczny branży TSL. W bezpłatnych szkoleniach mogą wziąć udział osoby posiadające prawo jazdy kategorii C+E, które obecnie nie pracują jako kierowcy zawodowi.

Pierwsze szkolenie praktyczne odbyło się w siedzibie Phillips Poland. Drugie szkolenie miało miejsce w Wieluniu, u Partnera akcji - Wielton S.A. Firma ta należy do grona trzech największych producentów naczep, przyczep i zabudów samochodowych w Europie oraz znajduje się wśród dziesięciu największych producentów w branży.

– Bezpieczeństwo ma dla nas priorytetowe znaczenie, dlatego należy do kluczowych wartości w Wieltonie. Cieszymy się i jesteśmy dumni, że kolejny rok z rzędu bierzemy udział w akcji „Profesjonalni kierowcy”, promując bezpieczeństwo w transporcie drogowym. Dzięki tego typu szkoleniom młodzi kierowcy zawodowi mogą zdobyć niezbędne i nieocenione doświadczenie praktyczne. Istotna jest także dla nas możliwość wzmacniania świadomości społecznej na temat odpowiedzialności spoczywającej na kierowcach zawodowych. Szczególnie w czasie pandemii wszyscy dostrzegliśmy, jak ważną rolę dla prawidłowego funkcjonowania gospodarki pełni branża transportowa oraz jak istotny jest nieprzerwany łańcuch dostaw i kierowcy, którzy na czas dostarczają dla nas produkty. Wierzymy, że programy, takie jak „Profesjonalni kierowcy” zachęcą kolejne osoby do związania swojej kariery z tym zawodem – komentuje Małgorzata Barańska, Dyrektor Marketingu i PR-u Wielton S.A.

Na szkoleniu nie zabrakło także doświadczonych instruktorów ze Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks Polska: Roberta Kantorka, Bogusława Lieske, Juliana Szerszenia, Marka Jastrzębskiego i Wojciecha Sidoruka. Szkoleniowcy czuwają także nad przebiegiem wykładów teoretycznych, które cały czas trwają.
Podczas kursu, uczestnicy mieli okazję szkolić jazdę po drogach publicznych ciągnikiem siodłowym Volvo FH500 wraz z naczepą Wielton o DMC 40 000kg, zachowanie na drodze, a także jazdę ekonomiczną i bezpieczną. Nie zabrakło również efektywnego manewrowania, prawidłowego dojazdu do rampy oraz podstaw prawidłowego mocowania ładunków.

- To już kolejne szkolenie praktyczne, które cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, jest to także szczególne wydarzenie, bo od dziś nasi kursanci będą się szkolić na całkowicie nowej i nowoczesnej naczepie Wielton. Powoli zbliżamy się do wielkiego finału akcji, już teraz zapraszamy wszystkich kursantów do zapisów na ostatnie szkolenie praktyczne w tegorocznej edycji akcji. Odbędzie się ono 9 września na Autodromie Jastrząb. Jesteśmy niezwykle dumni, że możemy kontynuować tak ważną akcję społeczną. Pozytywne słowa na temat szkoleń, które słyszymy z ust kursantów są dla nas niezwykle ważne i budujące - powiedział Piotr Werner z Volvo Trucks Polska.
Zadaniem akcji jest podniesienie bezpieczeństwa na drogach oraz zwiększenie świadomości społecznej na temat wysokiej rangi usług transportowych. Dzięki programowi, kursanci zwiększają także swoje umiejętności oraz szansę na znalezienie pracy w zawodzie.

Akcja powstała z inicjatywy Volvo Trucks Polska. Tegoroczną edycję, oprócz pomysłodawcy, wspierają także Partnerzy: MJM Brokers, Volvo Financial Services (VFS), MAK Brokers, Phillips Poland, Wielton, Continental, PKO Leasing, Ergo Hestia i Shell Polska.

W ramach akcji „Profesjonalni Kierowcy” odbyły się już 4 szkolenia teoretyczne oraz 1 praktyczne. Już 9 września odbędzie się kolejne szkolenie praktyczne, które będzie zwieńczeniem tegorocznej edycji akcji. Najbliższy wykład teoretyczny zaplanowany jest na 13 września i będzie poruszać tematykę paliw alternatywnych, nowości ze świata transportu oraz pojazdu VERA. Zapisy już ruszyły i dostępne są na stronie www.profesjonalni-kierowcy.pl 

(źr. Volvo Trucks Polska)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.