Dodaj ogłoszenie o pracy


Wymiana floty Poczty Polskiej zakończona – ponad tysiąc nowych aut dostawczych!

Poczta Polska S.A. właśnie zamknęła kolejny etap modernizacji floty własnej. Do spółki dotarły ostatnie z zakontraktowanych nowych samochodów dostawczych. Aktualnie Poczta dysponuje ponad 1000 nowych aut w ramach wymiany floty. Najwięcej pojazdów trafiło do województwa wielkopolskiego.

Poczta Polska, systematycznie zwiększa udział w rynku KEP (przesyłki kurierskie, ekspresowe i paczkowe) poprzez wdrażanie kolejnych inwestycji. Nowoczesna flota to element realizacji strategii Spółki, która zakłada rozwój w najbardziej perspektywicznych sektorach – wymiana floty jest jednym z elementów szeregu zmian pocztowej logistyki, których celem jest poprawa zarówno efektywności tego obszaru, jak również jakości świadczonych usług.

- Chcemy być coraz bardziej konkurencyjni w zakresie obsługi logistycznej realizowanej zarówno dla klienta indywidualnego, jak i naszych partnerów biznesowych. Jednym z kluczowych wymogów dla realizacji tego celu, jest przeprowadzanie inwestycji w najnowocześniejszą flotę dedykowaną obsłudze przewozów ładunkowych rosnącego wolumenu przesyłek. Dzięki nowoczesnej flocie nasze usługi staną się jeszcze efektywniejsze – mówi Tomasz Zdzikot, prezes zarządu Poczty Polskiej S.A.
Nowe auta zapewnią efektywny i bardziej ekologiczny transport przesyłek kurierskich, obsługę klientów biznesowych, głównie e-sklepów, a także połączenia logistyczne pomiędzy sortowniami oraz z placówkami pocztowymi.

Umowy z dostawcami leasingowanych samochodów dostawczych są wynikiem przeprowadzonego przez Pocztę Polską postępowania przetargowego. Zostały zawarte z ING Lease oraz z PKO Leasing S.A. Zamówienie przebiegało w dwóch etapach – pierwszy transport części nowej floty w ilości 452 aut dotarł w 2020 roku. Kolejny, obejmujący ponad 600 samochodów dostawczych – został realizowany obecnie.

Modernizacja floty Poczty Polskiej zdecydowanie usprawni także codzienna pracę kierowców – pracowników Poczty, którzy realizują przewozy przesyłek. Zamówione samochody marki Peugeot mają ładowność od 0,5 t do 1,7 t, co zapewnia realizację różnorodnych zadań transportowych. Dostarczone auta ciężarowe marki Iveco, to jednostki o ładowności do 8 t. Mają nadwozie typu furgon, wyposażone są w platformy załadunkowe o nośności 2 t. Najwięcej nowych aut trafiło do województwa wielkopolskiego.

Poczta Polska użytkuje obecnie w sumie ponad 5000 samochodów dostawczych różnego typu, w tym 20 aut elektrycznych. Dysponuje siecią 7,6 tys. placówek pocztowych, przewozi rocznie ok. 1,4 mld przesyłek.

(źr. Poczta Polska)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.