Dodaj ogłoszenie o pracy


Allegro otwiera centrum logistyczne – zatrudni tam 1200 osób!

W okolicach Grodziska Mazowieckiego Allegro uruchomi swoje centrum logistyczne, które będzie obsługiwało zamówienia realizowane na tej platformie. Zatrudnienie w nowym centrum logistycznym znajdzie 1200 osób. Platforma wprowadzi usługi dla sprzedających, obejmujące przechowywanie, pakowanie i wysyłkę towarów. Allegro inwestuje w szybkie dostawy i zapowiada uruchomienie nowej usługi logistycznej.

Obecnie na Allegro dostępnych jest ponad 66 mln ofert, których czas dostawy to 1-2 dni. W takim czasie dostarczanych jest już prawie 80 proc. zamówień. W 2021 roku Allegro chce poprawić ten wynik, dlatego spółka planuje wdrożyć szereg inicjatyw, które przyspieszą realizację dostaw. Jedną z nich jest przechowywanie, pakowanie i wysyłanie produktów swoich użytkowników sprzedających towary poprzez dedykowane nowoczesne centrum logistyczne.

- Największy wybór i najlepsze ceny na rynku oraz wygoda i bezpieczeństwo to najważniejsze cechy zakupów na Allegro. Kupujący oczekują szybkich dostaw, a my intensywnie pracujemy by pomóc sprzedawcom spełnić to oczekiwanie. Wdrożyliśmy już m.in. Program Szybkich Dostaw i opcję dostawy tego samego dnia. Nie poprzestajemy na tym i już w najbliższych miesiącach planujemy uruchomienie nowej usługi. Centrum logistyczne Allegro, powstające w nowoczesnym magazynie w centrum Polski, pomoże przejąć od firm najbardziej czasochłonne i pracochłonne czynności takie jak: magazynowanie, pakowanie, wysyłkę i obsługę zwrotów. Dzięki skali i automatyzacji Allegro będzie w stanie zapewnić atrakcyjne warunki tej usługi. To pozwoli sprzedającym skupić się na zwiększaniu sprzedaży i optymalizowaniu ofert, a kupującym da dodatkową satysfakcję z szybkiej dostawy - komentuje Grzegorz Czapski, dyrektor ds. rozwoju, Allegro.

Allegro podpisało umowę na wynajem magazynu z Panattoni. Firma zdecydowała się rozwijać swoje usługi logistyczne w A2 Warsaw Park, znajdującego się w okolicach Grodziska Mazowieckiego. Umowa obejmuje wynajem magazynu o powierzchni 36 500 mkw. z czego 35 100 mkw. zostanie przeznaczone na obsługę zamówień, a niemal 2 800 mkw. zajmą biura i przestrzeń wypoczynku. Docelowo łączna powierzchnia operacyjna magazynu z systemem wewnętrznych antresol wyniesie 65 300 mkw. Centrum logistyczne Allegro wyposażone zostanie w szereg rozwiązań z zakresu automatyki. Wdrożone zostaną zaawansowane systemy do zarządzania magazynem, a także systemy przenośników i skanerów zapewniające kontrolę towarów na każdym etapie procesu magazynowego. 

W nowym centrum logistycznym Allegro, do końca 2022 roku zatrudnienie znajdzie docelowo 1200 pracowników.

Szybkie dostawy i nowe usługi logistyczne
Jeszcze w 2021 roku Allegro planuje uruchomienie nowej usługi logistycznej dla firm prowadzących sprzedaż na platformie. Usługa obejmie kompleksową obsługę zamówień - m.in. przechowywanie towarów oraz pakowanie i nadawanie przesyłek, a także obsługę zwrotów. Z badań przeprowadzonych przez Allegro wynika, że proces realizacji zamówień jest dla sprzedawców najbardziej obciążający i czasochłonny. Przenosząc proces logistyczny do Allegro, będą mogli szybciej i efektywniej realizować zamówienia. Nie będą musieli inwestować w magazyny oraz ich wyposażenie, ani zatrudniać dodatkowych pracowników na okres szczytów sezonowych. Pozwoli im to skoncentrować się na pozyskiwaniu atrakcyjnych towarów oraz promowaniu ich na Allegro. Będzie to służyć podniesieniu atrakcyjności ofert sprzedających oraz łatwiejszemu spełnieniu oczekiwań klientów w zakresie szybkiej dostawy.

Czas dostawy ma ogromne znaczenie w handlu online. Wychodząc na przecie tym potrzebom Allegro w styczniu uruchomiło Program Szybkich Dostaw. Zwraca sprzedającym część kosztów, gdy ich paczki dotrą do klientów tego samego lub następnego dnia. To kontynuacja działań rozpoczętych w 2020 roku. Od września kupujący na Allegro widzą przewidywany czas dostawy i mogą łatwo wybrać produkty, które otrzymają najszybciej. Od listopada klienci Allegro Smart! mogą otrzymać swoje zamówienie także w sobotę oraz zapłacić za nie przy odbiorze.

(źr. Allegro)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.